Wpis z mikrobloga

@GregPelka pciide - chyba sterownik musisz znaleźć inny.
31K - zły alignment partycji - format, ale. Przed formatem poczytaj "partition alignment", systemy od Vista w górę same na etapie instalatora wyrównuja partycje, xp tak nie umie. Poza tym XP nie wspiera funkcji TRIM i trzeba softu firm trzecich. Wogole. Xp na SSD lepiej nie instalować. W to miejsce bardziej sprawdzi się SSHD, bo pamięcią flash w takim dysku steruję sobie jego kontroler
@uszatysqrviel: pciide - bad
Kontroler SATA / chipsetu? nie obsługuje SSD.

@khaotic: Na drugim, starym kompie, też pod XP poszukałem, znalazłem nowe drajwery do chipsetu i pciide było na zielono, a i osiągi się znacznie poprawiły.

Wiem, że SSD i XP to nie najlepszy pomysł, ale to jedyna opcja, aby ze starego kompa jeszcze coś wycisnąć.
@peeq: To, że Windows XP nie potrafi wykorzystać potencjału SSD - za czasów XP-eka tego typu nośników nie było.
@GregPelka: Nie masz możliwości, żeby zmienić CPU, dodać RAM-u i zainstalować Win7?
Nie masz możliwości, żeby zmienić CPU, dodać RAM-u i zainstalować Win7?


@khaotic: CPU zmienione na jeden z mocniejszych z tego segmentu (a w przystępnej cenie) - Core 2 Duo E8400. RAM zmieniony na całkiem szybki - 4GB. W tym momencie dysk to wąskie gardło. Kwestia drajwerów, czy istnieją pod ten chipset.