Wpis z mikrobloga

  • 1
Mirki, ostatnio grubo pada i w samochodzie pod nogami kierowcy i za fotelem kierowcy jest mokro w uj. Od czego zacząć inspekcję? Póki co rozebrałem podszybie i w sumie nic nie zauważyłem żeby było nie tak. Płynu chłodniczego nie ubywa więc nagrzewnice wykluczam. Dodam że samochód dość długo stał więc woda nie dostała się podczas jazdy.
Podłoga zdrowa bez dziur. Stąd pytania:
-czy w progach powinny być jakieś dziury które odprowadzają wodę (nie te od szyberdachu)
-co sprawdzić jak rozbiore wykładzinę?

Chce się pozbyć problemu, bo woda w aucie to trochę lipa, już to raz w przerabiałem w innym samochodzie z tym że tam był problem z szyberdachem.

#bmw #e36 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 17
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ptasiek2
@nie_wytrzymam owszem uszczelka drzwi jest mocno popękana na słupku między drzwiami, ale nie wierzę że az tak to problem może powodować.
Muszę sprawdzić drzwi pod tapicerka jeszcze, w ostateczności zostanie uszczelka drzwi
  • Odpowiedz
@adamua: 1. sprawdz uszczelki
2. słupek
3. odpływy wody, najeb wody na dach i zobacz czy gdzies nie leci
4. pognita podłoga? nawet jezeli piszesz ze nie, warto byłoby skrupulatnie ja obejrzec :)

ps. w uszczelkach na dole drzwi powinny byc dziurki do odprowadzania wody
  • Odpowiedz
@estkt: które uszczelki? na oko to tylko te od kierowcy są pęknięte
co z słupkiem może być?
Odpływ wody gdzie konkretnie?
Podłoga raczej dziurawa nie jest, i tak to sprawdzę bo tą kałuże wody muszę wysuszyć, ale nawet jeśli to jak mówię samochód stał kilka dni w tym deszczu więc od samego stania woda przez podłogę by się nie dostała (przynajmniej nie tak dużo( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz
@adamua: odpływy wody na dachu, nie masz takich? wdluz dachu do przodu lub tyłu. niekiedy moze byc tak, ze sa zardzewiale i gdzies tam cieknie, bo nie kazdy patrzy tam do srodka... co do słupka, to samo, ja mialem kiedys taki fant, ze uszczelka była po prostu leciutko o milimetr odchylona i ciekła sobie woda po słupku do srodka. jezeli uszczelki masz popekane to chyba nie trzeba tez daleko patrzec,
  • Odpowiedz
@estkt: cholera, dach sprawdzę przy okazji. Póki co to plan jest taki żeby zdjąć całą wykładzinę do suszenia, i jak jej nie będzie to lać po samochodzie i ogarnąć skąd leci ta woda.
  • Odpowiedz
@adamua: powodzenia :) ja kiedys mialem taki problem, ze ciekło mi w #!$%@? po prawej stronie z tyłu, walczyłem z miesiac a potem sie okazalo, ze szyba sie nie domykała przez mikro kamyczek :D nie wiem jak on tam sie znalazl ale w zyciu na to bym nie wpadł, wiec nawet najglupsze teorie moga sie sprawdzic :)
  • Odpowiedz
@adamua: ja miałem uszczelkę w bardzo dobrym stanie oprócz jednego przecięcia w poprzek, było to na progu, i raz jak się podwinęła na tym przecięciu to cała woda spływająca z drzwi zrobiła bęc do środka wywołując małą powódź podczas dużej ulewy. Zacząłbym od tej uszczelki, szczególnie że sam mówisz że jest w słabym stanie
  • Odpowiedz
@ptasiek2: @nie_wytrzymam: @estkt: @tepe: ech dobra, problem chyba znaleziony, w pełnym deszczu jako, że spać nie mogę przez tą wodę zabrałem się za demontaż wykładziny itd. i niestety moim oczom ukazało się to czego się nie spodziewałem (zdj z neta). Przegniło mi tak jak na zdjęciu i przez to dostaje się woda, i tutaj moje pytanie skoro przegniła ta podłoga i leje się woda
adamua - @ptasiek2: @nie_wytrzymam: @estkt: @tepe: ech dobra, problem chyba znalezion...

źródło: comment_MdLRAP6Wm9JlGQXG73Bgd4GimfO1kxdk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@adamua: Jeżeli masz listwy boczne to one nie mają do końca gumy i tam idzie woda pod listwe. Obawiam się że jeżeli tak wygląda od srodka jak na zdjęciu to na zewnątrz próg to już całkiem próchno.
  • Odpowiedz
@DawidWrc: na zewnątrz próg właśnie idealny, żadnych dokładek nie ma, goły próg. Wiesz może czy w progach powinny być jakieś dziury które odprowadzają wodę?
  • Odpowiedz
@DawidWrc: no właśnie podejrzewam, że poprzedni właściciel robiąc konserwację podwozia tym barankiem zamalował te otwory i woda nie wypływa, tylko właśnie nie wiem gdzie powinienem ich szukać
  • Odpowiedz