Wpis z mikrobloga

#neuronstock - Obserwuj ten tak jeśli chcesz otrzymywać wiadomości o rozwoju projektu :)

http://neuronstock.com - Hurra Mirki!

Z okazji moich jutrzejszych urodzin przedstawiam wam: wersję alfa NeuronStock!
Na niej prezentacja modeli dla spółek z WIG20 ORAZ S&P 500!

Do wyglądu lepiej się nie przyzwyczajać, kiedy backend będzie już funkcjonował w miarę to przebuduję, teraz chciałem mieć gotową wersję poglądową. Na razie model trochę naiwny, ale zachowanie niektórych spółek jest szokująco dobrze dobrane.

W następnym kroku będę się skupiał nad udostępnieniem alternatywnego modelu, a także rozwijaniu sieci neuronowej.
  • 15
@wojtek656: To jest bardzo dobre pytanie i super że je zadałeś bo daje mi do myślenia :)

Na dzisiaj można wybrać pomiędzy spółkami WIG 20 i S&P500 (wybór na zielonym pasku u góry), konkretną spółkę wybiera się z panelu po prawej.
Nie zaimplementowałem jeszcze żadnych narzędzi analitycznych, ale wykres przedstawia prognozy zachowania spółek na dany dzień. można przeglądać historię prognoz (wczesniejsze linie).

Można wybrać przy użyciu suwaków co ile dni chce
@wojtek656 do wykresów techanjs oparty D3. Taka prognzona że wzrośnie lub spadnie też w pewnych okolicznościach jest dobra ;). Rzadko wykres wartości spółek zachowuję się tak jak powinien się zachować. Takie wystrzaly albo spadki mogą oznaczać że spółka jest znacznie przeszacowana albo niedoszacowana
@neuronstock: A w czym piszesz stronę serwerową? Java, .NET, JS czy coś innego? Zastanawiałem się kiedyś by pobawić się ANN, ale póki co na zastanawianiu i przejrzeniu książki Tadeusiewicza się skończyło. Polecasz jakieś żródło wiedzy i biblioteki?
@GrzechG: Strona serwerowa jest napisana w node.js przy użyciu składni ES6. Warto pisać w tym co znasz, a nie w tym co "w pewnych warunkach jest szybsze i się bardziej nadaje".
Co do książek to nie pamiętam co polecić. Tadeusiewicza bardziej z wykładów pamiętam i był dla mnie inspiracją i konsultowałem z nim swoją pracę magisterską. Jego książki są na pewno bardziej techniczne niż praktyczne. Ciężko mi powiedzieć co jest dobrym