Wpis z mikrobloga

@visca ja bym na pierwsze auto wziął coś tańszego coby w razie jakiejś obcierki nie było szkoda. Na tym aucie masz się dopiero uczyć jeździć więc szkoda imho pakować takiej gotówki. Może jakieś Polo, Yaris, Jazz?
Mam wersję w kombi w silniku 1.8 i nie oglądał bym się teraz za innym. Zapłaciłem jednak trochę mniej i za rocznik 2007. Bardzo tani w utrzymaniu. Mam go już ponad pół roku i jedyny poniesiony jak narazie koszt to wymiana łożyska za ok. 200 zł. Jeśli chodzi o ten z ogłoszenia to ten kolor lakieru chyba bym sobie darował. Z tego co zaobserwowałem w trakcie szukania auta to bardzo lubi rdzę.
@Rst00: no ja właśnie tak myślę o czymś niedużym w okolicach 10k, ale zobaczyłem tego Focusa i bardzo mi się spodobał(jeszcze ten środek super).
Ale w sumie racja, yariska 1 w dobrym stanie albo jakieś clio 3 byłoby też w sumie spoko.
@Rst00: no ja właśnie tak myślę o czymś niedużym w okolicach 10k, ale zobaczyłem tego Focusa i bardzo mi się spodobał(jeszcze ten środek super).

Ale w sumie racja, yariska 1 w dobrym stanie albo jakieś clio 3 byłoby też w sumie spoko.

@visca: Ja bym wolał Focusa, w Yarisce będziesz wyglądać jak stara ciotka albo dziadek:P Clio 3 już lepiej, ale dalej wolałbym kompakta: jest większy i wygodniejszy, przejedź się
@visca: A może audi a3? Mam takie w lpg, polecam bo spalanie super, w granicach 9-10l ale jak się jeździ eco to nawet 7l gazu zejdzie. Nie polecam jednak 1.6 - lubią brać olej. Najlepszy chyba 1.8, bo 1.8t to już wydatki jak nie jest zadbany.
Trzeba uważać też na spasowanie w środku - u mnie jest kaszana, jakiś mietek tam musiał majstrować
@visca: mam Focusa w podobnej wersji i z czystym sumieniem mogę polecić, jeździ się dużo wygodniej niż w Fabii, Yarisie itp. Rdza to w dużej mierze sprawa indywidualna - jedne rdzewieją, inne nie, ale generalnie taki problem się w Fordach pojawia. Nie wiem gdzie planujesz nim jeździć - jeśli to ma być auto miejskie to rozejrzyj się za czymś mniejszym, bo Focus będzie palić i pod 8-9 l/100 km. U mnie