Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #cnc można wiedzieć, jakie zarobki powinien mieć #technolog ? Obecnie w firmie ( moja pierwsza praca już 5lat ) tworze modele 3d, programuje tokarki 2, 3 i 4 osiowe i frezarki 3 i 4 osiowe. ( firma zatrudnia 9 osób) Często sam ustawiam maszyny, i programując na laptopie latam jeszcze do dwóch tokarek, i kontroluję ich pracę. Czasami projektuję nowe elementy. Za niedługo kończę inżyniera, i zarabiam 3,5k netto ( ale umowa od minimalnej, na co już się nie chciałem godzić) i dostałem na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej 4k netto z normalną umową plus pakiet socjalny, w pracy już typowo biurowej, gdzie mam mniej obowiązków i presji ( na własną rękę robiłem sobie kursy, np. Inventor ) przy czym przy zwolnieniu z obecnej firmy oczywiście wielkie problemy i szefostwo mi nie wieży, że ktoś mi tyle zaoferował. Więc albo serio jest to super oferta, albo oni nie znają rynku. Teraz przez 3 miesiące wypowiedzenia pracuje w 2 firmach ( daje radę 8h w starej 4h w nowej ) u mnie lokalizacja to wszystko okolice Oświęcimia,a jak jest u was ? Bo ja słyszę że tutaj to każdy na pieniądzach siedzi. #pracbaza
  • 14
  • Odpowiedz
@MarioMAX: normalny zarobek dla kogoś z twoimi umiejętnościami i doświadczeniem... To raczej Twoje szefostwo słabo orientuje się z rynkiem pracy między nami 4k to i tak jeszcze nie Maks w tej branży
  • Odpowiedz
@MarioMAX: e no, ja za tylko ogarnięcie jednej tokareczki 2 osiowej dostawałem 2.9k cbl netto. Z Twoimi umiejętnościami to te 3,5 to śmiech na sali, a okolice podobne (Górny Śląsk).
  • Odpowiedz
@MarioMAX operator z takim takim doświadczeniem tyle dostanie na dwie maszyny, a według mnie to masz wręcz bardzo mało bo ponad 5k powinieneś mieć.
U mnie operatorzy z 5 letnim doświadczeniem mają ponad 4k z dwoma sobotami, ja jestem świeżo po szkole i od po 4 miesiącach miałem 4k ale sporo nadgodzin.
  • Odpowiedz
@MarioMAX: Ja mam podobnie, programuję 3, 4 oraz 5 osiowe tokareczki, zajmuję też się tworzeniem dokumentacji do maszyn, oraz produktów, dobieram i zamawiam narzędzia. Kaska u mnie podchodzi pod 4000zł msc na rękę, ale miałem propozycję pójścia jako zwykły operator za troszkę większą kasę.
Ogólnie to stawka chyba nie jest zła, ale z moich obserwacji wychodzi, że stojąc tylko przy maszynie można zarobić większe pieniążki niż jako technolog[nie wszędzie oczywiście].
  • Odpowiedz
@kaczmarejloooo: No dla mnie to podwyżka rzędu 1600zł , bo miałem umowę od minimalnej krajowej. No i teraz mam już stanowisko inżynierskie. Szczerze, to operator takiej 5-osiówki jak robi duże gabaryty, ma bardziej stresującą pracę ;-) bo program i symulacja zawsze przejdzie, a od operatora też dużo zależy, bo nie zawsze parametry zalecane zdają egzamin na maszynie ( duże wysięgi ) no i on odpowiada za tolerancję, a nie programista/technolog.
  • Odpowiedz
umowa od minimalnej, na co już się nie chciałem godzić) i dostałem na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej 4k netto z normalną umową plus pakiet so


@MarioMAX: Z takimi umiejętnościami to 5k lekko powinni dawać
  • Odpowiedz
  • 0
@ancymon111 w nowej firmie dopiero się wdrazam, dużo muszę się nauczyć ( głównie odróżniać ich produkty, bo jest ich sporo, i głównym zadaniem to ogarnięcie 18tokarek, Tak, żeby nigdy nie stały, pilnować materiału, i stanów magazynowych, potem jak z tym nie będę miał problemów, to za 3 miesiące do wdrożenia będzie 4 osiowa frezarka, porobienie przyrządów do mocowania prigramow itp. Za rok będzie można pomyśleć o jakiś jeszcze lepszych pieniądzach, ale
  • Odpowiedz