Wpis z mikrobloga

Cześć, Murki!

Byłby mi ktoś w stanie doradzić w kwestii wyboru plotera laserowego? Szukam czegoś do cięcia sklejki 3mm (może czasem trochę grubszej), filcu, papieru i do grawerowania na elementach drewnianych. Mam sklep z artykułami do rękodzieła i bez problemu sprzedam takie pierdółki ze sklejki do decoupage'u, a poza tym klienci czasem proszą, żeby im coś wygrawerować na guzikach itp., ale generalnie nie ma to być jakaś maszyna przemysłowa pracująca 24/7, raczej uzupełnienie oferty sklepu, więc wolałbym nie wydawać jakiejś zawrotnej kasy. Pole robocze powinno mi wystarczyć 60x40, co do mocy lasera, to nie mam pojęcia – taki, żeby się sklejka za bardzo nie kopciła :)

#cnc i trochę #pracbaza
  • 2
  • Odpowiedz
Problem z "małymi" laserami są takie, że tanie to chińczyki ze szklanym laserem ("tubą") CO2. Zwykle sprzedawane jako 40/50/60W. Takie lasery z małymi mocami zwykle wykonane są po minimalnych kosztach a realna trwałość szklanego lasera w zależności od szczęścia i modelu to 1/3/6/12 - może 18 miesięcy. Zwykle po tym okresie siła lasera gwałtownie zaczyna spadać (w dniach) i trzeba zamawiać nową tubę. To koszt rzędu 1000-1400PLN z Chin. Przy czym zakup
  • Odpowiedz