Wpis z mikrobloga

Wpis pani Beaty Marek z Cyberlaw.pl, który powinien zainteresować wszystkie osoby zarabiające pieniądze na Steemit, na pisaniu blogów, komentowaniu, czy głosowaniu.

Duże fragmenty powinny zainteresować osoby, które konta na Steemit nie mają, ale wydobywają inne crypto kopiąc na swoim czy wypożyczonym sprzęcie. Miłego czytania :)

- Wpis gościnny Beaty Marek na temat rozliczania dochodów uzyskanych w serwisie Steemit

Artykuł odpowiada na pytania:

1. Kto może korzystać z dobrodziejstw serwisu Stemmit?
2. Kiedy powstaje przychód i należy się z niego rozliczyć?
3. Czy Steem Dolar i Steem powstają poprzez wydobycie?
4. Czy aktywność blogera można uznać za działalność gospodarczą?
5. Jak rozliczać przychody z artykułów na Steemit?
6. Jak powinien rozliczać się blogger, który wypłaci zarobioną kryptowalutę jednorazowo?
7. Jakie PKD/PKWiU powinno być zgłoszone dla firmy uzyskującej przychód w ten sposób?
8. A co z płatnością podatku VAT?
9. Co w przypadku, bloggera, który regularnie publikuje artykuły na Steemit, ale pieniędzy nie wypłaca, tylko je zbiera?
10. Czy sytuacja się różni, jeżeli zbierane jest SteemPower i SBD i następuje wymiana na inną walutę wirtualną, ale nie następuje wymiana na walutę tradycyjną?
11. Czy blogger, który nie spienięża zysku wcale, albo robi to sporadycznie, czy również musi mieć założoną działalność gospodarczą?

#kryptowaluty #steemit #steem #blog #blogger15k
noisy - Wpis pani Beaty Marek z Cyberlaw.pl, który powinien zainteresować wszystkie o...

źródło: comment_x8Baa24BVinXaJ2dB534fOpKN0L8alXT.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Blizz4rd: też mnie to zdziwiło, ale prawnicy nie chcą pracować za darmo, albo "do portfolio". Sam dla siebie potrzebowałem taką interpretacje, więc poszedłem po rozum do głowy i ugadałem się tak, by Pani Beata napisała całość w formie artykułu, by mogli na tym skorzystać również i inni.

Smutna rzecz jest taka, że pani Beata nie chciała mi napisać, że "nie musisz płacić podatków", więc to co jest to wykładnia wedle bieżących
  • Odpowiedz
@noisy: mam pytanie, co jeśli do blockchaina zostanie wyrzucony materiał pod prawem autorskim i rząd zarządzi jego usunięcie? Bo jak rozumiem steemit to tylko nakładka do przeglądania blockchaina
  • Odpowiedz
@tyrytyty: z blockchaina usunąć się nie da... bowiem taki rząd musiałby mieć władze nad wszystkimi komputerami które hostują nody sieci Steem, na całym świecie.

Natomiast rząd (np. USA) może przyjść do siedziby firmy Steemit Inc, która tworzy przeglądarkę blocków sieci Steem w postaci interfejsu użytkownika na stronie Steemit.com, by ta firma usunęła wskazane treści. Steemit pod naciskiem włączył by filtrowanie dla wskazanych treści, co nie zmieniło by faktu, że treści te
  • Odpowiedz
@noisy: Dobry, rzetelny artykuł.
Jeśli można edytować tam wpisy to wnoszę o poprawkę: people which lives in Poland -> people who live in Poland
  • Odpowiedz
@budyn: swoją drogą, wiesz co jest zabawne? Napisał bym wpis po angielsku na Facebooku, to od wszystkich znajomych dowiedziałbym się, jaki to beznadziejny jestem z angielskiego i że powinienem się schować.

Na Steemit z kolei ludzie głosują za całość... i cyk, już $162 za artykuł :) większość osób nie jest tam angielskim "nativem", więc większości osób po prostu się cieszy, że ktoś napisał coś ciekawego :)

  • Odpowiedz
@noisy: bo to jest tak że ludzie naprawdę korzystający z angielskiego nie mają kija I rozumieją pojęcie komunikacja zachodzi.
Ja widzę te wszystkie błędy, ale staram się nie być prącie.

  • Odpowiedz