Wpis z mikrobloga

@AchtKommaAcht jakoś nie widziałem nigdy górnika na zawodach kulturystycznych lub zawodach siłowych. Możesz się #!$%@? 10h dziennie i może costam urosniesz, ale idź sobie na siłownię na godzinkę ćwicząc daną partie to bedziesz miał wrażenie że Ci mięsień skórę rozrywa
  • Odpowiedz
@AchtKommaAcht: Niewątpliwie. Ale wiesz, że siłownię wybiera się z różnych względów nie tylko dla czystej siły fizycznej? Są różne cele, jeden chce zwiększyć masę mięśniową, inny wyrobić definicję mięśnia, jeszcze inny chce skupić się na szybkim i efektywnym wzmocnieniu konkretnej grupy mięśni.
Osoby pracujące fizycznie faktycznie mają całkiem nieźle rozwiniętą siłę użytkową i taką ogólną sprawność. Ale i pod tym względem - śmiem twierdzić, że dobrze dobrany trening ze stopniowaniem obciążeń,
  • Odpowiedz
@Helsantonio_Montes
@BratJuzew
Panowie nikt nie mówi o kulturystach, tylko o zwykłym codziennym życiu. Nigdzie nie powiedziałem że górnik będzie miał widoczne mięśnie jak kulturysta. Natomiast na przykładzie swojego 64letniego ojca i jego kolegów widzę, że silowo i gabarytowo często znacznie przewyższają moich rówieśników którzy godziny tygodniowo spędzają na siłowni i wlewaja w siebie jakieś odżywki. Wiadomo rzeźba jest, ale czy po kilku latach absencji na siłowni dalej będzie?
  • Odpowiedz
@AchtKommaAcht: No cóż, kilkadziesiąt lat nieustannej ciężkiej pracy fizycznej na pewno hartuje konkretnie, tutaj nie ma chyba żadnych kontrowersji. Natomiast jeżeli mówimy o przełożeniu włożonego czasu i wysiłku na wyniki, nie ma porównania. Nawet jeżeli sam nie jesteś kulturystą ani profesjonalnym sportowcem, warto rzucić okiem na to, co robią najlepsi i zastanowić się, dlaczego. Ich treningi naprawdę są poparte fachową wiedzą i latami doświadczeń, nie mądrościami typu "mój wuja robił w
  • Odpowiedz