Wpis z mikrobloga

5 ludzi różnych narodowości zamieszkuje 5 domów w 5 różnych kolorach. Wszyscy palą papierosy 5 różnych marek i piją 5 różnych napojów. Hodują zwierzęta 5 różnych gatunków. Który z nich trzyma w domu rybki?

Norweg zamieszkuje pierwszy domAnglik mieszka w czerwonym domu.Zielony dom znajduje się bezpośrednio po lewej stronie domu białego.Duńczyk pija herbatkę.Palacz papierosów light mieszka obok hodowcy kotów.Mieszkaniec żółtego domu pali cygara.Niemiec pali fajkę.Mieszkaniec środkowego domu pija mleko.Palacz papierosów light ma sąsiada, który pija wodę.Palacz papierosów bez filtra hoduje ptaki.Szwed hoduje psy.Norweg mieszka obok niebieskiego domu.Hodowca koni mieszka obok żółtego domu.Palacz mentolowych pija piwo.W zielonym domu pija się kawę.


#lamiglowka #einstein #zagadka
  • 13
@M1KNG: w sumie najpierw trzeba zapoznać się z treścią, wpadłem w 1 gimnazjum na ten test niechcący i sobie rozwiązałem bo jak einstein to olaboga co to jest, wiem że w jednym momencie miałem mętlik i były dwie ścieżki (że jedno pole miałem gdzieś wrzucić i były 2 miejsca pasujące na ten czas) no ale przeszedłem
@M1KNG: w sumie geneza tych 2% nie opierała się na tym że 98% osób które spróbuje to rozwiązać to nie rozwiąże tego, tylko 2% ludzkości, w ogóle będzie miało z tą zagadką styczność i ją rozwiąże (jak na czasy jej stworzenia)
@M1KNG: Przeczytałam i rzuciło mi się w oczy, że jest mowa o tym, że Norweg mieszka obok niebieskiego domu, natomiast wcześniej mowa jest o 5 zamieszkanych domach: czerwonym, zielonym, białym, żółtym i pierwszym(w którym mieszka Norweg). Więc albo istnieje jeszcze jeden dom, ale niezamieszkały albo tak ma być albo nie wiem po co umieszczone jest to w treści :O Chociaż jest późno i może odpowiednio nie myślę ¯\_(ツ)_/¯
@PaniPilot: Udało się rozwiązać, rybki hoduje Niemiec. Potrzebne jest tylko założenie o tym, że domki stoją w rzędzie. Nie było to takie trudne, metoda eliminacji, jestem pewna, że potrafi to rozwiązać więcej niż 2% ludzi xD