Wpis z mikrobloga

Kochani,po raz ostatni Wam wytłumaczę różnice,po raz ostatni bo juz kilka razy próbowałem ale jak grochem o ścianę.

#polska szczycicie się że najtańsze produkty i żywność w EU

NIE zaprzeczę temu bo faktycznie można kupić produkty i żywność za śmieszne pieniądze w Polsce.
Tylko że to jest GÓWNO dosłownie i w przenośni. Gówno w złotku,gówno którego nikt nie kupi w cywilizowanym kraju.
Dlaczego polskie firmy produkujące gówno nie otworzą sklepów 10km od granicy #niemcy i nie robią złotego interesu sprzedając TANIE produkty w DE?

Bo tego gówna nikt nie chce w cywilizowanym kraju kupować!
Najtańsze produkty w byle aldiku czy lidlu sa odpowiednikami produktów premium w Polsce!

Przykład:

Ręczniki kuchenne - W Pl dostaniesz 2szt już za 2zł tylko że sa cienkie jak bibuła.
W DE w dyskoncie 4-pak za 1,79 czyli jakies 7,16zł Papier mocny,wytrzymały w Polsce odpowiednik po 10-12zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jaja w Pl juz od 2,80 za 10szt tylko że wielkość S albo M .W DE Jaja klasa L za 1,09 czyli 4,4zł teraz sobie popatrzcie ile kosztuja jajka L w PL.

Mozna by mnozyć przykładów ale i tak do Was tępaki nie dotrze. PiS!

#niemcy #polska #bekazpodludzi
  • 28
@Konwerter: wyjechałem z Polski kilkanaście lat temu i teraz gdy porównam jedzenie z tamtego okresu do dzisiejszego to jest masakra. Niby mówiło się, że jedzenie było drogie, że nie każdego było stać na frykasy. Tak jak piszesz, teraz wszystko jest tanie i niby na każdą kieszeń ale ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że jedzą papier.

Wolałbym 4 plasterki normalnej wędliny niż całą, próżniowo zapakowaną paczkę z fabryki jak ztego filmu
Dlaczego polskie firmy produkujące gówno nie otworzą sklepów 10km od granicy #niemcy i nie robią złotego interesu sprzedając TANIE produkty w DE?

@Konwerter: Bo mają sklepy zaraz przy granicy w Polsce, do których jeździ pełno Niemców, szczególnie w niedziele, gdy u nich sklepy są zamknięte.
@ms93: Podsunę Ci pomysł na zostanie miliarderem. Taki Lidl ma sklepy w PL. Ty otwórz sieć sklepów PSS Społem w DE z tanimi produktami na które Niemcy sie rzucaja. Profit! CCC daje rade otwierać sklepy Ty nie dasz rady z ciesząca sie popularnością wśród Niemców polska tanią żywnością?
@Konwerter: Lidl sprzedaje w Polsce w większości polskie produkty, więc to porównanie nie ma sensu.
Co do twojego genialnego biznesu - nie mając łańcucha dystrybucji i dużego wolumenu zakupowego działanie takiej sieci nie byłoby ekonomicznie uzasadnione - koszty logistyki zjadłyby wszelkie ewentualne przewagi w cenie produktu.
koszty logistyki zjadłyby wszelkie ewentualne przewagi w cenie produktu.


@ms93: Więc produkuj w Zgorzelcu i sprzedawaj w Görlitz na początek. Od czegos trzeba zacząć ;)
@spokojnie_to_ja: a jak tam Twoje potrawy solone solą drogową? mało to takich afer bylo w polsce?
@ms93: przyklad moze i podał z dupy ale ogolnie konwerter ma racje :) to jest padaka jak drogo jest w polsce... i jak #!$%@? jakosci sa to produkty... :) takich przykladow jak jajka mozna mnozyc...
sery, samochody, chemia gospodarcza nawet ciuchy...

tutaj byle biedak kupuje sobie produkty do noszenia, ktore w polsce uchodza za
@skitteles ???
Chciałem tylko pokazać koledze że Niemcy też mają swoje produkty " Premium "
Ogólnie to była w sumie zbędna odpowiedź komuś kto uważa że u Nimca jest wszystko wunderbar i " zuper"
@spokojnie_to_ja nie wszystko... chociaż ciężko jest mi teraz sobie przypomnieć co jest #!$%@? w Niemczech... ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Ale nasze oba przykłady są ogólnie z dupy bo sól była czeska z tego co pamiętam a jajka z Holandii... przynajmniej większośc :P