Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Christophy karta sieciowa żeby tylko się szło po rdp połączyć, tak samo karta graficzna żeby tylko moc wyświetlic obraz. A zasilacz jaki polecisz?
  • Odpowiedz
@Nexiu:
Zmiana procesora z 1700x na 1700 bo jak podkręcisz 1700 to będzie to samo. I pls, nie mów że nie umiesz, bo są poradniki na necie jak to zrobić.
Chłodzenie inne ci nie jest zbytnio potrzebne, stockowe na 1700 po overclockingu da radę.
Płytę zmienię bo MSI B350 ma problemy z biosem z tego co wiem.

Wszystko też powinieneś sam móc poskładać, bo do tego nie trzeba wiele umiejętności.
  • Odpowiedz
@Nexiu: Ja bym się jeszcze na Twoim miejscu zastanowił nad wymianą dysku na Western Digital. Jaki system stawiasz? Bo ta karta sieciowa jest kompatybilna z Win 7, 8 i XP, ponadto jest na USB 2.0, lepiej weź jakąś na USB 3.0. I kupuj na @nixago_pl - wyjdzie taniej i też mają usługę montażową, jeśli się boisz samemu składać, przez połowę tańszą niż na Brzoskwiniach, złodziejach.
@Christophy Wystarczy mu taki zasilacz, jak
  • Odpowiedz
@Nexiu: Nie potrzebujesz chłodzenia, zwłaszcza jeśli nie będziesz wysoko kręcił (a 1700X nawet kręcić nie trzeba, wersja BOX ma dołączony Wraith Max - bardzo wydajne chłodzenie)

Ponadto załatw sobie kod do darmowego montażu.

Jak chcesz zjechać to 1700 jak najbardziej będzie ok, podkręcisz w okolicę stockowego 1700X i będzie stabilnie, cicho i chłodno.
  • Odpowiedz
@Christophy: Nawet nie sprawdzałem Twojego koszyka, ale pamięci dobrałem z listy kompatybilności.

Twoje na niej nie widnieją, ale timingi mają te same. Możliwe, że będą śmigać jak trzeba. Wołam też OPa @Nexiu:
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Amasugiru dwa pytania odnośnie ram. Dlaczego 4x8 a nie 2x16? Czy jest mi potrzebne tak wysokie taktowanie pamięci, czy to raczej zakup z zapasem?
  • Odpowiedz
@Nexiu: Te co dał Cristophy powinny chodzić na 3200Mhz, ale to jest spekulacja bo nie jest nic na 100% potwierdzone, zwłaszcza przy 32GB. Lepiej jest mieć 2x16 niż 4x8, bo to i tak tylko dual channel będzie to raz, dwa że będziesz mógł dołożyć jeśli kiedyś się okaże, że 32 to za mało.

Co do taktowania to różnica między 3200Mhz a tymi 2400 (które i tak pewnie by chodziły na 2133Mhz)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Amasugiru dzięki śliczne. Czyli te 2x16GB co Cris podał, myślę, że będą śmigać. Mam nadzieję, że
@Christophy mnie nie zje, jak wybiorę ostatecznie 1700X. Zaktualizuje koszyk jak tylko podladuje komputer i zawolam Was.
  • Odpowiedz