Wpis z mikrobloga

Hej, szukam zastępstwa dla zepsutej karty graficznej do mojego, dość starego komputera. Miałem fajną gigabyte 460 se 1GB (gv-n460se-1gi). Kiedyś zatarł się jeden wentylator, ale chyba przy jego demontażu zwaliłem kwestie związane z pastą i ją spaliłem(?), bo podczas jednej z gier obraz się zniekształcił i potem zrobił czarny. Ponowne uruchomienie zwraca błąd nvlddmkm.sys i żadna porada w sieci nie pomaga (komp startuje jedynie w trybie awaryjnym, dzięki czemu mogę dostać się do plików). Pożyczona karta odpala kompa poprawnie. Zatem... chciałbym coś, co będzie pasowało do mojego zestawu, w miarę nowe i jednocześnie nie będzie gorsze od 460se.

Płyta główna to: gigabyte 870a-ud3
zasilacz: Chieftec APS-500S 500W
jakie info jeszcze potrzebne?

nie chcę wydawać więcej jak 600zł, najlepiej jak najtańszą opcję, bo za parę miesięcy i tak planuję wymianę całego komputera na nowy a ten będzie oddany komuś, kto głównie serfuje po sieci / ogląda filmy.

zastanawiałem się nad msi gtx1050 gaming x 2gb albo gigabyte gtx1050, wersję windforce (GV-N1050WF2OC-2GD), jednak może jest coś tańszego i podobnie (bardziej) wydajnego jak moja dotychczasowa? Celuję w nowe sztuki albo używki, ale na gwarancji. Za podpowiedzi z góry dziękuję.

#pcmasterrace #komputery #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 11
@DaaVeeD: 600 to jest max, w planach z nowym kompem będzie prawdopodobnie 1080, więc teraz jak najniższym kosztem chcę odzyskać sprawność komputera, nie tracąc też nic z mocy grafiki, którą miałem.
@Wrathkrigs: ale tego raczej na gwarancji (chociaż rocznej) już nie dostanę :(
@tomash-pl: jak używka, to wolałbym jednak chociaż rok gwarancji :( i chyba musiałbym wymieniać też zasilacz na 600W - a chcę uniknąć dodatkowych kosztów.
@Amasugiru: hmm, jest nad czym podumać, bo wcześniej wykluczyłem serię GT, sądząc, że jest za słaba, ale może coś w rodzaju GV-N1030OC-2GI dałoby radę? Jak gram w gry, to raczej sieciówki typu: bf3, combat arms, blacklight retribution, cod, kiedyś quake live i wolfet. Tak poza tym, to ewentualnie film min 720p czy coś w programach graficznych.
@htsz: Dałoby radę. Do oglądania filmów to nawet dzisiejsze integry wystarczą (i to 4K) więc nie ma obaw. Można zawsze lekko dopłacić i wziąć RX550 i sobie grać (oczywiście na jakichś średnich detalach) na 40-60fps bez problemu (chyba ze procek neckuje), chociaż widziałem nowe RX460 w granicach 400pln, czyli dopłata rzędu 20-30pln za 30% wydajności. Kolejny skok to już GTX 1050 ale to już zbliża się dobudżetu. Ja bym sobie odpuścił