Wpis z mikrobloga

Mirki,
mam parę pytań do ludzi mieszkających w #holandia , co myślicie o samych Holendrach? Jaki mają stosunek do Was w pracy, poza pracą? Czujecie, że jednak traktują Was jako 'obcych' i nie na równi z innymii Holendrami?
Inne sprawa, jest tu może ktoś, to nabył na hipotekę dom lub mieszkanie?
Jest tu może ktoś z południowej Holandii?
#zagranico #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Kordus Holendrzy są zamknięci i nietolerancyjni, ale jeśli Ty jesteś w porządku dla nich to i oni będą dla Ciebie ok. Nie spotkałem się z żadną dyskryminacją czy niechęcią.
  • Odpowiedz
@280bhp: Też to słyszałem, może zbyt krótko tu jestem, ale coraz bardziej zauważam, że dla Holendrów wszystko można i się da, a dla innych już nie. Pomimo, że robisz wszystko zgodnie z wytycznymi, a dla nich to nie leży, to zaraz jest odbijana piłka. Chodzi mi głównie o zachowanie w pracy.
Gdzieś kiedyś przeczytałem, że są większymi rasistami\nazistami niż Polacy, niestety coraz częściej to dostrzegam. Normalne to jest, że lepiej
  • Odpowiedz
  • 1
@Kordus Holendrzy głupi nie są. Jak obcy na nich żerują to nie będą do nich pałać miłością. Dlatego są rasistami. Po cichu i nieoficjalnie są normalnymi ludźmi ;) W pracy zawsze mają czas, luz i spokój. To prawda ;)
  • Odpowiedz
@280bhp: Zgadzam się z Tobą w 100%, kiedy inni są zawaleni robotą, oni mają czas na wszystko. Oczywiście, mam paru lepszych 'kolegow' w pracy, na których mogę polegać, ale to nie jest liczna grupa.
  • Odpowiedz
@Kordus: mam hipotekę jakby co. W pracy Holendrzy traktują mnie jak Holendra. Czasem zapominają, że jestem Polakiem ;-) czyli jak wyżej. Jak jesteś w porządku, mówisz w ich języku to nie ma problemu.
  • Odpowiedz
@Kordus: Mieszkam 10 lat w NL i nigdy nie poczulem sie gorzej traktowany przez to ze jestem Polakiem. To jest narod ludzi przyzwyczajonych do duzej ilosci obcych nacji w spoleczenstwie. W pracy cenia sobie sumiennosc i dokladnosc. Nasze polskie "jakos to bedzie, bedzie pani zadowolona" nie przechodzi.
  • Odpowiedz
Holendrzy? Pracuje w Venlo. Spotkałem Holendrów którzy otwarcie mówią co im się np nie podoba w innych ale po dłuższej dyskusji pewne sprawy przyjmowali do wiadomości. Nie spotkałem żadnej osoby która byłaby niemiła albo traktowała mnie jako obcokrajowca z góry. Tego nie mogę powiedzieć o Niemcach którzy w pracy też są i są chyba najbardziej arogancką grupa obcokrajowców na tym terenie. Z prywatnych rozmów z Holendrami odniosłem wrażenie że woła nas niż
  • Odpowiedz
@Kordus: bardzo duzo zalezy od Twojego poczucia wlasnej wartosci i asertywnosci, ktora jest wbijana mlodym Holendrom do glowy od dziecka

ogolnie mam raczej negatywny stosunek do holendrow
  • Odpowiedz