Wpis z mikrobloga

Robi się i może się uda skończyć we wrześniu. Na chwilę obecną zagruntowany za pomocą Vallejo Surface Primer. Gąski niestety nie całe, bo aero padło zanim skończyłem...

Obserwacje

1. Zwezda robi całkiem dobre modele. Co prawda jedna rzecz jest skopana – górna płyta części wieżowej jest wklęsła, ale to jest kolejny „półkownik”, więc mam na to #!$%@?.
2. Montaż bez kleju (teoretycznie) jest ok, ale drobne elementy i tak trzeba kleić.
3. VSP ok, ale mycie aero po, to mordęga. Pomaga aceton, co kłóci się z założeniem, że farba ma być nieśmierdząca.
4. Muszę inny kompresor kupić, bo mój nie ma zbiornika i za szybko się grzeje.

w tym wpisie będę wrzucać kolejne etapy pracy.

#modelarstwo #czolgi

@lewymaro, się klei
@hassassin, obserwuj, bo chcę z tego tutorial tu zrobić.
źródło: comment_hb8ZUBVD7vfI3JahbQQGvyOPtrWzn71f.jpg
  • 22
@koziolek666 ja to nie mogłem kompresora kupić bo hałas to kupiłem butle CO2 z reduktorem i zaworek precyzyjny jak do akwarium i jest cicho xd
Ale tak, mycie aero to mordęga... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A model zapowiada się bardzo ciekawie ʕʔ
@mnik1: rozsądnie, jak na to hobby.

@bialy_gibson: 1/72, ale 1/100 czekają. Wamod mam i używam, ale nie do tego podkładu. On się po wamodzie robi taki glutowato-gumowy.

@polskicichowski: Fajnie wyszło. Ten konkretny chcę zrobić mniej przybrudzony, raczej zakurzony i tyle, ale mam jeszcze jeden i tamten robimy na pełen wypas.

@lewymaro: jak masz możliwość nabicia butli to jest ok. Inaczej nie opłaca się.
@koziolek666 tak, właśnie koszty :/ ale kupiłem rok temu nabitą na full i jeszcze mam dużo w środku, a nabicie patrzyłem koło 10-15zł koło pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale kompresor i tak bym chciał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Tc-20t taki z butlom ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@polskicichowski chciałbym umić tak ładnie robić (,) jak spojrzę czasem na swoje ulepy to mam ochotę płakać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kurde, pierdziele, przychodzę z roboty siadam i kleję ȍ ̪ ő
@koziolek666 właśnie co do Zvezdy to też ciekawe, zawsze myślałem że robią kaszankę a któregoś dnia szef przyszedł z ich Panterą w 1/35 - aż żeśmy się dziwili że taka dobra
A potem zamówiliśmy T-90 ()
Ale Tamiyowska chyba Panterka najfajniejsza nowa ()
@kozaqwawa: wiem, ale spokojna głowa, bo jak na razie szybciej wymieniam igły i dysze niż zajeżdżam uszczelki. Koszty niewielkie, bo to chińczyk.

@lewymaro: bo kiedyś Zwezda skupowała formy przechodzone od Academy, Revella i Italleri i dalej tłukła na nich swoje modele. Od kilku lat robią na własnych formach i ich modele są naprawdę OK.