Wpis z mikrobloga

Mirki, pijcie ze mną kompot.

Po perypetiach, problemach z realizacją i dostawą w końcu odebrałem dzisiaj swój karabin. Pruski M1740. Jest ciężki, zaje*ście krzesi iskrę i naprawdę mocno się powstrzymywałem by osiedle go nie usłyszało.

Zdjęcie idealnie poglądowe :)

#bron #rekonstrukcjahistoryczna #chwalesie
Pobierz Gorrann - Mirki, pijcie ze mną kompot. 

Po perypetiach, problemach z realizacją i ...
źródło: comment_9m0uxX2kCaipnzqCiS4EaVLPV8RqrkdI.jpg
  • 10
@cruc: Zapomniałem napisać. Nie tylko lubię z niego strzelać, ale odtwarzam okres przed Napoleonem.
Kapiszonowiec jest moim zdaniem brzydszy i nie ma tej "duszy" która iskrzy :P
@Gorrann: Ta sztuka jest produkcji hinduskiej? Jak możesz to napisz coś więcej na temat ogólnej jakości - jak spasowana osada, czy daje się bez bólu rozłożyć: śruby, przetyczki nie są krzywe itp., jak działa zamek. No i czy w tym egzemplarzy jest juz wywiercony zapał ew. ma punce albo dokument z próby ciśnieniowej, jak wygląda lufa pod kątem jakości i zamocowania korka. No i gdzie kupileś? Z Saguaro czy od Francuzów
@bekazwypoku: To nie hindus. Całkowicie wykoanany w Polsce i od razu przystosowywany do strzelania. Kontakt i strona gościa jest na fb, mogę na pw wysłać namiary. Na ten moment jeszcze go całkowicie nie rozkładałem, ale wydaje się bardzo dobrze spasowany.
Zamek wydaje się być idealny. Silne uderzenie, a przy odpowiedniej skałce bardzo duża iskra i odpowiedniej jakości lustro. Jedynie odkręciłem zamek i muszę przyznać że podobają mi się sprężyny.
Kolega wcześniej