Wpis z mikrobloga

@SpiderFYM na początku byłem strasznie sceptycznie nastawiony do tego. W praktyce okazało się że to jednak bardzo fajnie działa. Oczywiście nie idealnie i dużo kart potrzebuje balansu a nawet reworka. Dostajemy nowe możliwości zagrań o których wcześniej to się nawet fizjologom nie śniło ( ͡° ͜ʖ ͡°). Trzeba grać do końca i nie zawsze musi wygrać ten kto dostał więcej goldów na ostatnią rundę.

Moim zdaniem zmiana na
@SpiderFYM: koniec kiszenia złotek na R3 co było koncepcją na 90% gier nie mówiąc już o deckach granych typowo na to żeby wyciągać na koniec Villena złotka typu Shirru, Baron i pożogi. No a co do reworku to jasna rzecz że wiele złotych kart go potrzebuje, jak Sukkub którego zdejmuje byle pierdnięcie.
koniec kiszenia złotek na R3 co było koncepcją na 90% gier


@kapitan_hak: E, chyba w innej mecie graliśmy, bo ja ja kojarzę, że ostatnio przede wszystkim na ostatnią rundę budowało się carry-over i zachowywało Wiedźmy, Ifryta / Kapitanów Piratów, Rębaczy, mocne wskrzeszenia itp. Najmocniej punktowanym złotem pod najpopularniejszego Dagona był Duch Lasu, ale tu z kolei ciężko narzekać na brak możliwości przeciwdziałania, bo większość punktów z niego to był brązy.

Owszem
@Jan_K: rębacze i SK discard to się zgadza, ale Crony na 3R to też już był bardzo rzadki obrazek jak meta siadła. Wiadomo, że potwory i krasnale opierały się na carryover. Wiadomo też, że 90% jakie podałem jest znacznie wyolbrzymione. Tym niemniej decki na złotka jako finishery stanowiły znaczącą część w rozgrywkach. Podobne wnioski jako bodziec do zdjęcia immuna z goldów podawali sami REDzi. Tak istotnej zmiany nie wprowadzili raczej dla
@kapitan_hak: Ja akurat grałem na Wiedźmy i spotykałem je u przeciwnika, ale to mało ważne. Fakt, że najpopularniejszy lider używał jako największego golda 9-punktowego Caranthira, bynajmniej nie w roli finishera w R3.

Podobne wnioski jako bodziec do zdjęcia immuna z goldów podawali sami REDzi. Tak istotnej zmiany nie wprowadzili raczej dla hecy czy własnego widzimisię.


No wiesz, dla widzimisię nie, ale skoro przeszli przez częściowy immunitet (tylko złota mogą niszczyć złota),
@Jan_K: Sam grałem wiedźmy ale w znakomitej większości nie jako finisher R3 a dobre tempo i czyszczenie decku. Za duże ryzyko dobrania drugiej karty gdzieś po drodze przy przerazie i szybkim czyszczeniu się z mglaków, mrozów. Nie twierdze, że każdy wprowadzany gold przekładałby się na finishowanie nim w R3, ale archetyp rósłby w siłę i w każdej frakcji byłoby możliwe takie granie.

Balans siadł bo nie przeprowadzili pełnego reworku. Zdjęcie immuna