Wpis z mikrobloga

jest sens truć się takimi wynalazkami jak nie jest się chorym na celiakie?


@bboymc: to jest takie samo piwo jak te wszystkie zywce czy lechy itp, one wszystkie sa gluten free wiec @Hannahalla: mozesz pic smialo
nie pisza na etykietach gluten free bo to czesto by bylo negatywnie odebrane przez glowny target - januszy i sebixow
  • Odpowiedz
@Hannahalla: ale mu (chyba ¯\_(ツ)_/¯) ( @RBNG ) tylko chodzi o to że wiele piw nie zawiera glutenu pomimo braku naklejki - bo jak ktoś by zobaczył na półce tylko taką dajmy na to znienawidzonego żywca BEZ GLUTENU to by nie kupił bo by myślał że to jakiś idiotyczny wymysł. Nawet jak to to samo piwo.
Z tym że oczywiście wcześniej musiałabyś dobrze poszukać lub popytać odważnych co sprawdzili które piwo
  • Odpowiedz
@Hannahalla: ale co kolejny...? przecież nikt ci rozkazuje pić innych i ryzykować jak nie chcesz, tylko zwykła informacja że wiele jest bezpiecznych i wielu chorych pija niektóre marki piw itd bo nie mają żadnej zawartości lub w tych bezpiecznych granicach dla nich (co różnie podają, od kilku do nawet kilkudziesięciu mg, pewnie zależy od typu ¯\_(ツ)_/¯).
Jak nie chcesz to nie i tyle, a nie tu od razu jakiegoś "januszostwa" szukasz
  • Odpowiedz
@GotoFinal: Słuchaj - nie mam zamiaru marnować ciągle prowadzonej diety by wypić "Leszka" i odbudowywać kosmki jelitowe przez miesiąc. Ludzie ryzykujących są debilami, szkoda że tacy ignoranci wyraźnie się nie oznaczają na celiakowych grupach, można by było od razu dawać do blokowanych ( )
  • Odpowiedz
@Hannahalla: no jeśli uważasz że serio każde szkodzi to ok... ja nie choruje to ciężko mi sprawdzić i mogę tylko mówić z tego co słyszałem od chorujących ¯\_(ツ)_/¯
No nic, nie ma ci gówno-burzy robić, miłego.
  • Odpowiedz
@Hannahalla: jest jakaś najmniejsza dawka glutenu, którą możesz spożyć bez konsekwencji? W sensie, słyszałam, że np. nie zaleca się spożywania płatków owsianych, bo owies może być zanieczyszczony pszenicą. To, że glutenowi fanatycy tego przestrzegają, bo chcą, to rozumiem, ale jak jest z ludźmi chorymi na celiakię?
  • Odpowiedz