Wpis z mikrobloga

@kb134099: Problem w tym, że granie na Krwawego Barona trochę kłóci się z posiadaniem ostatniego ruchu, bo przy wygranej pierwszej rundzie nie można spasować drugiej dla przewagi kart, bo nici z buffowania.
@kb134099: Spokojnie, bez takich fochów. Mówię po prostu jak jest, a Krwawym Baronem zagrałem 550 gier, do tego widziałem, że Swim rozpropagował drypassa w pierwszej rundzie przeciwko tej talii. Już #!$%@?ąc od tego, że myślący przeciwnik gdy tylko wyczuje moment użyje np. takich wiedźm i zmusi do zejścia 2 karty w dół, także dotąd siłą Krwawego Barona było to, że w trzeciej rundzie można go było rzucić mając mniej kart i
@kb134099: To może Twój deck ciężej przeciwnikowi wyczuć, ale zasada jest taka sama. Jeśli przeciwnik spasuje w pierwszej rundzie to musisz grać drugą albo tracisz buffy na Baronie. Powiedzenie, że KB jest w porządku, jeśli wypracujesz ostatni ruch jest prawdziwe. Tyle, że równie dobrze można powiedzieć, że Ukryty jest obecnie dobrym liderem, bo przecież można go zagrać w ostatnim ruchu...
@Jan_K: Co ma Elder do dyskusji? Jak przegrywasz r1 talią z Baronem to grasz zupełnie inaczej niż jakbyś prowadził w rundach. Ale Imleritowi bez hełmu tego chyba nie trzeba tłumaczyć :D Ten instapass w r1 u przeciwnika to bajka. kto tak robi w obecnej wersji?

Swoją drogą jeśli wymuszę hard-removal wcześniej to co mnie boli brak ostatniego ruchu? Obecnie wystarczy, żeby Baron miał 15-20 pkt. Henselt dysponuje też innymi ciekawymi kartami
@kb134099: Ukryty ma to do dyskusji, że podobnie jak Baron jego rolą nie było dotąd bycie kartą wyrzucaną w ostatnim ruchu. Jednego, jak i drugiego można użyć w ostatnim ruchu, ale to niszczy zupełnie dotychczasowe zagrania tymi kartami i znacznie ogranicza ich przydatność.

Faktycznie w czasie gdy KB jest mniej popularny instapass będzie rzadkością, ale już np. wiedźmy (czy jakiekolwiek wysokie tempo) w pass, gdy tylko przeciwnik wyczuje co jest grane
@kb134099: To wytłumacz mi to jaśniej, bo ja nie rozumiem jak fakt, że żeby wykorzystać Barona musisz grać drugą rundę zamiast drypassować zależy od tego co masz w decku. Jeśli piszesz o możliwości uzyskania przewagi w kartach, to owszem, oczywiście istnieją, ale dotąd niemal pewna Ciri (blokowana tylko przez Kajdany) stałą się dużo mniej pewna w tym zakresie.