Wpis z mikrobloga

@stash: Musi być Mac, ale dziękuje za alternatywy. Chce coś na bazie unixa, ale nie biedackiego linuxa. Podłączę zewnętrzny monitor, a 13 cali idealnie się mieści w mojej torebce.
@jak_to_tak: Nowa generacja maków pro oprócz tego bara ma tylko troche jaśniejszy wyświatlacz i lepsze głośniki, co do programowania chyba średnio Ci sie przyda. Zastanów sie nad końcówką poprzedniej generacji macbooków pro, tych bez usb-c. Będą miały wygodniejszą klawę do klepania kodu i za tę samą kwotę możesz dostać lepszą konfigurację (wyjcyj ramu, wyjcyj ssd). Obczaj na aledrogo modele MF839, MF840, MF841, będzie jeszcze sporo nówek z folią ( ͡°
@jak_to_tak: I'd just like to interject for a moment. What you’re referring to as Linux, is in fact, GNU/Linux, or as I’ve recently taken to calling it, GNU plus Linux. Linux is not an operating system unto itself, but rather another free component of a fully functioning GNU system made useful by the GNU corelibs, shell utilities and vital system components comprising a full OS as defined by POSIX.

Może w
@jak_to_tak: mam najmocniejszą 13 z z 2015 - 16 GB ramu i i7 2x3,1Ghz - wydajnościowo daje radę z 2 monitorami i JavaEE dźwiga, nie uruchamiałem większy projektów bo nie miałem takiej potrzeby, ale mógłby być pewnie problem. Przy większym obciążeniu, potrafi mocno i głośno wiać. Komputerek fajny do pracy biurowej, do deva tak średnio. A no i za tę cenę, heh, spodziewałem się większych wodotrysków. Na plus jest integracja ze