Wpis z mikrobloga

@ImInLoveWithTheCoco: A nie Hoppe? xD Pamiętam jak argumentował, że Hoppe to marksista, bo uczył się u Habermasa. xD Rzecz w tym, że Hoppe był marksistą, ale dosyć krótko, natomiast - jak Karoń sam przyznał - nie jest mu znana jego twórczość od czasu kiedy ten został libertarianinem. Karoń to generalnie człowiek jednego tematu (marksizm) i usilnie stara się wszystkich wrogów jego niejasnej wizji świata określić mianem marksistów, bez wskazywania sensownych po
@Kapitalis:

Wszystko się zgadza. Osoba postulująca coś takiego faktycznie jest oderwanym od rzeczywistości utopistą. Jednakże przypomnij mi proszę, bo chyba na starość skleroza mnie dopadła, od kiedy to minarchiści są za zakazem posiadania broni przez zwykłych obywateli? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Z tą pełnią władzy oddanej w ręce rządu centralnego też bym się tak nie rozpędzał.
@xvovx: i co zrobisz z bronią jeśli masz przeciwko sobie nowoczesną armię? To nie XIX wiek. Poza tym, co zrobisz władcy z taką armią jeśli zakaże broni i ją skonfiskuje obywatelom? :))))
@Kapitalis:

Dokładnie to samo pytanie można zadać w drugą stronę.
Co zrobisz z bronią mając przeciwko sobie nowoczesną PAO, coś w stylu Blackwater chociażby? To nie XIX wiek. Poza tym, co zrobisz dyrektorowi PAO z taką armią jeśli zakaże broni i ją skonfiskuje mieszkańcom danego terenu? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zresztą, nie tego dotyczył temat. Temat dotyczył tworzenia chochołów jakoby minarchiści chcieli odebrać broń obywatelom i przekazać
odpowiedz na pytania zamiast wybiegać.


@Kapitalis:

Zrobię dokładnie to samo co ty przeciwko najemnikom z Blackwater - nic, albo prawie nic. W najlepszym razie najwyżej umrę z pieśnią na ustach, w najgorszym nawet nie zorientuję się co mnie #!$%@?ło. ;)
Mówisz, że minarchizm będzie trwał tylko przy tworzeniu, ale dokładnie to samo można powiedzieć o akapie. Masz przykład z Somalii - tam gdzie przez pewien czas nie sięgała władza rządu z