Wpis z mikrobloga

Mireczki kochane, mam w domu xboxa one, klasyczny magnetowid - pierwsza wersja. Teraz, jako że będę się przeprowadzał i dużo bardziej mojemu różowemu odpowiada model one s, to pomyślałem, że zamiast sprzedawać czy oddawać starego xboxa, może można by go używać do lokalnego multi.

I teraz pojawia się pytanie, czy na jednym koncie gold, możemy grać we 2 w tą samą grę online?

Na tę chwilę myślę głównie o gta online, ale tutaj mam jeszcze jeden problem. Mam gta na płycie i teraz:
- Czy wystarczy, że kupię drugi egzemplarz fizyczny i przez współdzielenie golda będziemy mogli grać razem?
- Czy po prostu wziąć wersję cyfrową i będziemy mogli czynić Los Santos lepszym miejscem jednocześnie?

#xbox #xbox #xboxone
  • 4
@Staxu: Nie. Konsola domowa może być tylko jedna na konto. Więc do multi po serwerach niestety 2 goldy. Kanapowe multi już można bo 2 pady ofc. Niżej masz wycinek ze strony MS i linka do niej. W sumie to jest teraz promocja gdzieś na golda za 170 PLN/rok

Jako subskrybent konta Xbox Live Gold możesz współużytkować korzyści wynikające z posiadania konta Xbox Live Gold z innymi osobami używającymi Twojej konsoli Xbox
@Staxu: Na jednej kosoli zaloguj się kontem, które ma golda. Ustaw tą konsolę jako domową i w ustawieniach wszelkie udostępnianie, niewylogowywanie, itp. Niech na tej konsoli gra Twój różowy ze swojego konta.
Na drugiej zaloguj się kontem z goldem (nie zmieniaj domowej konsoli) i graj Ty.
Powinno działać.
@Staxu: można grać online w 2 osoby na 2 różnych konsolach i na 2 różnych kontach Xbox i jednym koncie Gold. Tylko że gry będziesz musiał mieć 2 fizycznie.

Na jednej konsoli logujesz się kontem która ma golda i ustawiasz tam konto jako domowe. Potem już nigdy więcej się na nie nie logujesz. Na tej samej konsoli logujesz się kontem które nie ma golda i na nim będziesz grał. Na drugiej