Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę. Może zamiast kupować portfel sprzętowy za 700-1000 zł, może kupić po prostu osobny laptop za 300-500 zł. Zainstalować tylko linuxa, portfele (osobny portfel do każdej waluty) i łączyć się z siecią tylko podczas transakcji. Co prawda mniej poręczne (ale tańsze) od takiego Trezora, ale chyba bezpieczniejsze niż trzymanie portfeli na komputerze, którego używa się do wszystkiego. Kupiłbym sobie normalny portfel sprzetowy, ale w tym momencie dostać jakiś to jest absurd, bo nie ma ich na Polskim rynku. #bitcoin #kryptowaluty
  • 23
  • Odpowiedz
@Ender_W: Ja trzymam 25 Portfeli do roznych walut nie ktore wiecej warte nie ktore mniej na jednym komputerze ktorego nie uzytkuje;p Po robione kopie zapasowe na 2 roznych usb, i zapisane prywatne klucze w wordzie i tez na usb. Synchornizuje je co 2-3 tyg i tyle, czasem moja mama sobie poczyta jakis onet czy interie i tyle.

7 innych bardzo tanich krypto trzymam u siebie na komputerze na ktorym gram, ogladam
  • Odpowiedz
@Ender_W: Wszystkie portfele dla każdej waluty na jednym komputerze? OK, pod warunkiem że jednakowo ufasz wszystkim uruchamianym binarkom. Co do niektórych (BCH..) istnieje wiele wątpliwości.
  • Odpowiedz
@Szymon6457: @hoym: Sprawdzałem Trezora. W tym momencie kosztuje 89 euro netto. Do tego trzeba doliczyć przesyłkę 26 euro DHLem, lub poczta (chyba) za 9 euro. Dochodzi 24,15 euro podatku. W sumie wychodzi 139,15-118,58. Przy obecnym kursie to troszkę już drogo. DHL idzie 4 dni a druga opcja do 5 tygodni. Ledgera nie sprawdzałem jeszcze.
  • Odpowiedz
Super. No to mam już trochę informacji do przemyślenia. Dzięki serdeczne mirki. Człowiek znowu trochę mądrzejszy się zrobił.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lordwiader: Własnie zamówiłem Trezora ( ͡° ͜ʖ ͡°). Teź zapłaciłem 118 €. Niestety w Bitcoinach, bo nie posiadam karty kredytowej (). Zobaczymy jak szybko dojdzie.
  • Odpowiedz
@Ender_W Był kiedyś poradnik o tym jak używać telefonu wyłącznie do krypto i że to niby bezpieczne było. Szczerze to się nie znam ale czym różni się dedykowany laptop od telefonu do tego celu?
  • Odpowiedz