Wpis z mikrobloga

@pierdze: ja pisze o kosztach wynagrodzeń a nie o dodatkowych przywilejach i odpowiadam ci- tak, mieli obcięte w latach kryzysu tzw. dodatki. Czym innym są przywileje emerytalne bo jak sama nazwa wskazuje dotyczą emerytów, a czym innym premie dla pracowników, ty w swoim poście wyrażasz oburzenie faktem wypłaty premii dla górników, a później przeskakujesz na emerytów górniczych
  • Odpowiedz
@theacm30: mi chodzi wyłącznie o przywileje górnicze, które nie przysługują innym grupom zawodowym. przywileje emerytalne są jednymi z nich. to nie jest osobny temat!
  • Odpowiedz
@theacm30: nie mieli 14-stek - biedulki, ale mimo 'chudych lat' nadal 13stki brali i innych świadczeń nie stracili. kopalnie powinny pójść w ręce prywatne i byłoby krótko. koniec z dopłacaniem do nierentownych kopalń. i powinni skończyć z resztą ich przywilejów.
  • Odpowiedz
@pierdze: chłopie uwziąłeś się na tych górników a wypisujesz bzdury, że głowa mała.
1/ nie ma 13-tych pensji od ponad 20 lat, trzynastka została wchłonięta i stanowi podstawowe wynagrodzenie górnika. Poza podstawowym wynagrodzeniem pracownicy otrzymali w "chudych latach" tylko Barbórkę i to mocno okrojoną, stracili węgiel, bilety z karty górnika, wspomnianą 14 pensję, premię zadaniową, premie bhp
2/ JSW S.A jest spółką giełdową z więkoszściowym udziałem skarbu państwa i państwo tej
  • Odpowiedz
@pierdze dokładnie, nie ma to sensu z jednego prostego powodu - ja sie zajmuje płacami w spółce węglowej więc wiem o czym mówie. A tobie pozostaje wklejanie linków z natemat.pl
  • Odpowiedz
@Siman: wnioskuję, że również nie jesteś bezstronny. ciekawe, że wszyscy dziennikarze pokazują inne fakty aniżeli ci, którzy tam pracują. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@pierdze pokaż mi artykuł który mówi o 13tkach w górnictwie. Zaznaczam również, że Państwo nie może w żaden sposób finansować spółek państwowych zgodnie z prawem UE
  • Odpowiedz
@buta-pren: @pierdze: Zawsze o górnictwie wypowiadają się osoby które nie rozumieją co to jest strategiczna dla państwa gałąź gospodarki i bóldupią o dofinasowania od państwa.
Jakby nie polski węgiel to byśmy prądu nie mieli i bylibyśmy zdani w 100% na Rosje. Przypominam, że gazoport działa chyba od tego roku więc nie mówcie "czemu nie kupujemy od Amerykanów/arabów".
  • Odpowiedz
@Kotwica2:

strategiczna dla państwa gałąź gospodarki i bóldupią o dofinasowania od państwa.


Jasne, że masz rację, ALE może niech nierząd zajmie się patologią w górnictwie, zamiast je dotować?
Spółki, spółeczki, pośrednicy, cena końcowa jednej tony u odbiorcy to jest kpina, po drodze ktoś chapie z tego tortu miliony.
  • Odpowiedz
@buta-pren: ale jakby nie dotowali, to by jebło, jakby jebło, to nie mamy prądu, a to że związkowcy to patologia x2000 to nawet każdy górnik Ci powie. To nie wina tego rządu, to wina każdego rządu od upadku komuny i tego nie da się naprawić w rok, jak pisałem, gazoport to zajebista sprawa ale mamy go krótko i on może pomóc posprzątać bajzel w górnictwie.
  • Odpowiedz