Wpis z mikrobloga

Mirki przymierzam się do kupna laptopa, prawdopodobnie lekko używanego, z 1050 i w budżecie do 3000zł(to już i tak więcej niż planowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zastanawiam się nad kilkoma modelami:

*Asus GL553, ten z playa, co go teraz dużo na aukcjach, np. Klik
*Lenovo Legion Y520, np. Klik
*HP Pavilon 15, czasami się trafi, np. Klik

Acera VX15 raczej nie biorę pod uwagę, za bardzo odpycha mnie jego design. Pod tym względem najlepiej prezentuje się HP, ale podobno ma tragiczna matrycę, Asus też jest w miarę ok, lenovo już gorzej ( ͡º ͜ʖ͡º). No i Asus ma 2gb pamięci na karcie i matrycę TN - duże to minusy? Mirki doradźcie co wybrać! Może jakieś inne propozycje? Wołam @Pustulka jako naczelnego speca od laptopów ( )

#laptopy #komputery #pcmasterrace
  • 12
@Maxiu: albo clevo np hyperbook.pl xtreem.pl z 1050 i i5 7300HQ jak chcesz nówkę, a taniej niż markowe. Z tych 3ech bralbym Lenovo jednak ;) asus jest ok, ale minusem jest uginajaca sie klawiatura pod naciskiem w cdaction pisali. Matryca TN to lipa, takze celuj w ips'y, moze nie beda to wspaniałe ipsy, ale przynajmniej katy widzenia beda ok w porownaniu do tn'ek. Jak HP to lepiej byloby w Omena pojsc,
@Maxiu jak widzę jak ktos kupuje w tej cenie gaming laptopa to się serce kraje. Szkoda hajsu a mozna złożyć lepszy pc. Ale coz twoje pieniądze
@sagi: Laptop do sporadycznego grania i to raczej nie w domu :) Często jestem w podróży, także coś w miarę wydajnego + mobilnego by się przydało :)
Acera VX15 raczej nie biorę pod uwagę, za bardzo odpycha mnie jego design


@Maxiu: Wygląda słabo, ale to jeden z najlepszych laptopów do 4k, a za 3200 zł masz nowy z systemem, a nie używkę.
moim zdaniem lenovo. do grania, pracy i na co dzień spoko zestaw, biorąc pod uwagę chłodzenie, podświetlaną klawiaturę, 16 ramu, i opcję podłączenia ssd i hdd. kwestia wizualna to już indywidualny wybór.