Wpis z mikrobloga

Borys Budka o związkach partnerskich w optyce dziennikarza Wyborczej.

Muszę przyznać, że GW wymierzyła tyleż subtelny, co dotkliwy policzek w stronę posła PO, przez niektórych kreowanego na nadzieję liberalnej opozycji. Budka proponuje notarialną rejestrację umów zamiast związków partnerskich. Jak na nadzieję, to jednak beznadziejnie.

Nie wydaje mi się (...) by sprawa stosunku do związków partnerskich miała przesądzić o wyniku wyborów. Ale by być uczciwym wobec tych, którzy na nas głosują, należałoby jasno odpowiedzieć na pytanie, jak konkretni kandydaci zachowają się, gdyby pojawiły się takie projekty ustaw. Ja namawiałbym koleżanki i kolegów parlamentarzystów do zgody na związki partnerskie rejestrowane w drodze umowy notarialnej.

To trzeźwa, ale dla mnie rozczarowująca wypowiedź. Należy jednak powiedzieć, że pan poseł zachowuje konsekwencję, gdyż ws. związków partnerskich był przeciw także w odniesieniu do wersji ustawy, jaką proponowała jego własna partia.

#neuropa #lgbt #polityka
  • 13
@brmstufldigart: LOL, piszesz tak, jakby ludzie się domagali czegoś do czego nie mają prawa, ale państwo wspaniałomyślnie zapewni im protezę w postaci rozwiązania, które w ogóle może nie odpowiadać naturze związku dwojga osób. Od wspólnego opodatkowania do kwestii tak trywialnej jak uznanie przez lekarza prawa do informacji zdrowotnej, które obecnie jest wyłącznie uznaniowe i nie ma gwarancji jego respektowania w służbie zdrowia. Rozwiązanie "u notariusza" na kilometr śmierdzi fałszywym kompromisem.
@Cheater: Wiedziałem, że skala tego poparcia zmieniała się od początku XXI w. w Polsce. Z tego co jednak pamiętam, badanie IPSOS z czerwca pokazywało, że większość Polaków (choć nieznaczna) jest za umożliwieniem zawierania związków partnerskich parom jednopłciowym, aczkolwiek z wyłączeniem adopcji. Miał to być pierwszy przypadek znalezienia się zwolenników takiego rozwiązania w przeważającej liczbie.

Ciekawe wnioski sie nasuwaja. Ja od dawna twierdze ze wspolczesne lobby lgbt "robi to źle" i w
Ciekawym tematem (ja to nazywam nawet trollingiem) byl tez "czarny protest". Kolejny dowod na zaprzeczenie demokracji w pl i "rzady ulicznych marginesow". Przjrzalem tez badania cbosu w tym temacie. Tu nie ma watpliwosci - PiS poddal sie mniejszości.


@Cheater: Ja tu widzę sporą wątpliwość, dane CBOS-u nie potwierdzają twojej tezy. Czarny protest był skierowany przeciwko ustawie antyaborcyjnej Ordo Luris, która to m.in. nie dopuszczała aborcji w przypadku gwałtu. Tymczasem według badań(
Pobierz transcendentalnekrojeniechleba - > Ciekawym tematem (ja to nazywam nawet trollingiem)...
źródło: comment_fyR4niW4pDkYWIoNLRVTfas4WoR4T5lV.jpg
tylko o to chodziło?


@Cheater: Generalnie od tego się zaczęło, ale wiadomo jak to jest z protestami – część ludzi nie miało pewnie pojęcia po co tam przyszło.

Swoja droga polecam tez badanie cbos o antykoncepcji, bo tez bylo o to duzo szumu i wydaje mi sie ze w konkursie przekrzykiwania zwanego polska polityka wygrala znow mniejszosc.


Patrząc na badanie, sprawa mocno stykowa.

Generalnie z tymi sondażami jest pewien problem i
Pobierz transcendentalnekrojeniechleba - > tylko o to chodziło? 

@Cheater: Generalnie od t...
źródło: comment_ouSzyhkdQzfN26c6CKdpwyR9UW7jVc2T.jpg