Wpis z mikrobloga

@appo_bjornstatd:
Ja osobiście nigdy nie miałem stałego spowiednika, ale myślę że jest to do załatwienia po rozmowie z księdzem.
U nas w parafii jest nawet grafik na konfesjonale, który ksiądz kiedy spowiada.
Wydaje mi się że żaden ksiądz nie odmówi jeśli przedstawisz mu sprawę.
  • Odpowiedz
Jak szukać, w zakonach?


@appo_bjornstatd: Wydaje mi się że to wymagałoby sporo samozaparcia.
Jak pisałem, sam nie mam w tym doświadczenia, ale mogę napisać kilka rzeczy które przychodzą mi do głowy.
Jeśli mieszkasz w dużym mieście to masz ułatwione zadanie. Możesz iść na przykład na jakieś rekolekcje i zobaczyć czy dany kapłan Ci odpowiada, możesz nawet wybierać tych medialnych, ja na przykład do mojej pierwszej spowiedzi chciałem "mieć" x. Pawlukiewicza XD
Nawet udało mi się ugadać na 30-minutowe spotkanie, ale stwierdziłem że to na pewno będzie za krótko, więc koniec końców poszedłem do
  • Odpowiedz
@appo_bjornstatd: Mam stałego spowiednika - kierownika duchowego. Zanim Go poznałem sporo modliłem się o Jego odnalezienie i to chyba najlepszy sposób na poszukiwania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Potem po prostu w trakcie pierwszej spowiedzi opowiedziałem Mu o swoich poszukiwaniach i o tym, że chcialbym Go poprosić o kierownictwo duchowe. Zgodził się. Z mojego doświadczenia stały spowiednik to ogromma łaska, ale też niezła szkoła pokory. Świetnie opisuje
  • Odpowiedz
@appo_bjornstatd: tak samo jak @intencje mam stałego spowiednika, który jest też moim kierownikiem duchowym. Gdy pojawiła się we mnie potrzeba takiej formy spowiedzi Duch Święty na nią odpowiedział i pasujący mi ksiądz "sam" się znalazł. Bardzo gorąco polecam taką formę spowiedzi, po prawie 3 latach nie zaminiłbym na "zwykłą" spowiedź za żadne skarby. Tylkos tały spowiednik zna Twoją historię, wie na jakim etapie jesteś i pomaga Ci się rozwijać.
  • Odpowiedz