Wpis z mikrobloga

Postanowione. W przyszłą środę koło 18-19 jadę na Wschód. Docelowo chcę odwiedzić Wilno, Kowno i Troki.

Wyjazd 23.08 i powrót 31.08.

Będę jechał kamperem, którego wrzucałem tutaj wcześniej.
https://www.wykop.pl/wpis/25891587/od-zawsze-budowalem-sobie-wlasne-bazy-w-dziecinstw/92829691/#comment-92829691

Był ktoś z was w tamtym rejonach?
Możecie polecić jakieś ciekawe miejsca?
Litwa jest ogólnie droga dla turystów? Jak z wejściówkami?
Dogadam się po Angielsku?

Pewnie pierwszą noc spędzę w okolicach #bialystok

Jest coś ładnego do obejrzenia w Białymstoku? ;-)
Gdzie mogę się kimnąć na dziko autem?
Może są jakieś łazienki za friko :P

Może jakie wykopiwo? ;-) Po jednym chyba nie umrę ;(

#kamper #podroze #wschod #litwa #wilno #kowno #troki #podrozujzwykopem
  • 32
  • Odpowiedz
@szczebrzeszyn09: Droga dla turystów to znaczy? ;-)

Chodzi mi głównie o wejściówki do jakichś muzeów. Może jest jakiś patent na zniżki.

Taka pizza na przykład. Drogo wychodzi w jakiejś sieciówce?
O nocleg nie pytam bo i tak będę spał na
  • Odpowiedz
Droga dla turystów to znaczy? ;-)


@Cripex: generalnie wszystko jest drozsze jak w Polsce, wiec sobie kup cos do jedzenia do bagaznika juz w Polsce. Muzea ... nie wiem jakos nie ciagnelo mnie specjalnie. Ceny do zakmu w Trokach nie pamietam.
Z tym na dziko to bez przesady znajdziesz wiele miejsc w ktorych ktos przed Toba obozowal przy drodze, czesto na parkingach z wiatami.
  • Odpowiedz
@Cripex spać w Białym możesz wszędzie, polecam jednak pod makiem (Białorusini tak robią nie bez powodu), w pobliżu są zazwyczaj stacje a tam jest darmowa toaleta :p
  • Odpowiedz
@Cripex: jeżeli chodzi o nocleg w Białymstoku to stajesz np. na Shellu przy Branickiego, obok masz Lidla, Biedronkę, KFC, stację oczywiście a po drugiej stronie całą galerię handlową, więc miejsce idealne na postój. A jakbyś miał problem to mogę Ci użyczyć podwórko u mojej mamusi, myślę że nie miała by nic przeciwko ;)
  • Odpowiedz
@Cripex: generalnie sugeruje abys z Bialegostoku smignal do Grodna (Bialorus) a nastepnie do Druskiennik na Litwie. Jak sie bawic to sie bawic. Na Bialorusi, jest super tanio i nikt glowy Tobie nie urwie jak rozlozysz sie nad Niemnem z namiotem.
  • Odpowiedz
@szczebrzeszyn09: O Panie. Chyba nie mam czasu i nerwów już żeby jeszcze teraz pisać do jakichś Białoruskich biur podróży, szukać sobie ubezpieczenia oraz bujać się z zieloną kartą.

Może na wiosnę się tam wybiorę jak już wszystko to załatwię w normalnym terminie.
  • Odpowiedz
@Cripex Co do noclegu w Białymstoku to możesz parkować normalnie pod blokami na osiedlach. Jest wiele wiele takich miejsc, jak chcesz to pokaże jakiś większy parking na jakimś osiedlu. Co do łazienek za darmo to stacje i galerie tak jak w większości miast. Z prysznicem jest ciężej...

Litwa ma Euro i niestety przez to jest drożej. Wejście na zamek w Trokach to z tego co pamiętam 7€. Jakaś najtańsza promocyjna kanapka
  • Odpowiedz