Wpis z mikrobloga

  • 2
Pytanie akat tego typu: Mam propozycję pracy w #bulgaria (Sofia) na drugiej linii wsparcia IT za 1k euro na łapę. Czy tam ten tysiak daje więcej możliwości niż podobne wynagrodzenie w Polsce? Idzie za to wyżyć w miarę godnie? Jakieś tipy co do życia/pracy w tym kraju? #itdesk #servicedesk #helpdesk
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@moby22 1k euro to 2k levow - za te kwotę spokojnie wynajmiesz mieszkanie (za swoje, obok stacji metra z którego mam blisko do pracy) płacimy ok. 600 euro, ale to kwota która rozkłada się na dwie osoby - studio/kawalerkę znajdziesz spokojnie z wszystkimi opłatami za 300-350 euro
Jedzenie jest w cenach zbliżonych do tych w PL, poza cenami "na mieście" - w knajpach dla lokalsow masz dużo taniej, wychodzi praktycznie jak gotowanie
  • Odpowiedz
  • 0
1k euro to nadal dość mało. Jak traktujesz to jako przygodę to spoko, ale jeśli tylko jako zarobek/awans/rozwój - to jednak dupy ta kwota nie urywa...
  • Odpowiedz
  • 0
@moby22 also w polskich supportach na 2giej linii zarabia sie nieraz 5 - 8k netto (zależy od miasta, firmy, wiedzy domenowej, znajomości it).

Czasy kiedy infolinie były gorszym sortem IT minęły, teraz centra serwisowe to maszynki do dojenia klienta na grubą kasę, więc specjalista z wiedzą i umiejętnością pogadania z klientem to skarb, i coraz więcej firm jest gotowe sypnąć za niego hajsiwem.

Więc 1000€ w obcym kraju to opłata za kilkumiesieczną
  • Odpowiedz
@k_b_k: Jednak odpuściłem to, choć długo potem miałem moralniaka - głównie przez fakt, że uciekła mi ciekawa przygoda. Nawet jeszcze coś z nimi negocjowałem stawkę, niemniej spełzło na niczym. W międzyczasie zdążyłem zmienić pracę w Polsce :)
  • Odpowiedz