Wpis z mikrobloga

Mireczki z #pcmasterrace po jakiś 10 latach używania mojej kochanej, niezniszczalnej logitech deluxe zdecydowałem się kupić jakąś mechaniczną klawiaturkę. Macie coś godne polecenia? Jestem totalnie zielony w klawiaturach. Wiem tylko, że nie chce czegoś co zajmie pół biurka. Numpad zapewne nie będzie mi potrzebny (w logitechu nigdy nie używałem). Nie wiem nawet ile przeznaczyć na to, więc jestem otwarty na wszelkie propozycje póki co.
#klawiaturamechaniczna
  • 9
  • Odpowiedz
@cl_master: Poczytaj sobie o rodzajach przełączników red/blue/brown itd, a potem kup coś z markowymi CherryMX. Oznaczenie Tenkeyless albo TKL = dana klawiatura nie ma numpada.
Ja bym nie oszczędzał, bo te klawiatury mają taką żywotność, że po 10 latach będzie działała jak nowa:)
  • Odpowiedz
@cl_master: Jeśli niska półka <250zł to Modecom albo chińczyki, ale odradzam, chyba że chcesz być moim klientem (bawię się amatorsko mechanikami, wymiana switchy i drobne naprawy itp.)

Najlepiej dać jakieś 350+ i dorwać CM Storma, Tesoro, ZOWIE Celeritas (idealna wysokość dla mnie), Roccata, od biedy Corsaira. Na Razera nawet nie spoglądaj, chyba że wygląd liczy się bardziej.

Możesz też poszukać jakichś customów, ale tu już wiedza bardziej potrzebna.

Z wyższych półek
  • Odpowiedz