Wpis z mikrobloga

to normalne, ze mam cala twarz czerwona po posmarowaniu sie kremem nawilzajacym? konkretnie to od pharmaceris T, mam tradzik, ktory ostatnio zaczalem leczyc izotekiem.

i co zrobic z zaczerwieniami na podbrodku, nosie i policzkach? utrzymuje sie to niemalze caly czas u mnie, z wyjatkiem gdy budze sie rano albo mam jakis naprawde spokojny dzien, to zarumienienie na ogol jest lekkie i w pewnych momentach sie nasila..... how to deal with that??????? #tradzik #izotek
  • 9
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pytaks nie piecze, moze odrobinke, ale raczej nie. Twarz mi sie czerwieni, ale zauwazylem, ze tylko na 1-2min wiec jest ok, ale moim najwiekszym problemem jest to takie stale zaczerwienienie, ktore utrzymuje sie zawsze niewazne co bym robil
  • Odpowiedz
jakie filtry??? takie ochronne na slonce?


@scarte: Tak, izotek uwrażliwia skórę na słońce i nie powinieneś się opalać, bo możesz się nabawić przebarwień. Niestety przebarwienia posłoneczne schodzą jeszcze gorzej niż te po trądziku.

zaczerwienienie od chyba 8 lat


Zgaduję, że masz cerę naczynkową. Z tym tematem najlepiej byłoby uderzyć do dermatologa. Jeszcze krótki artykuł na ten temat:
http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/twarz/cera-naczynkowa-charakterystyka-kosmetyki-i-pielegnacja_34491.html
  • Odpowiedz
@scarte: Artykuł jest skierowany niby do kobiet, ale podstawy typu jakie kosmetyki stosować i czego unikać dotyczą wszystkich niezależnie od płci.
  • Odpowiedz
@pytaks: bylem u kilku dermatologow, mowilem o problemie i zaden nie zareagowal

co do slonca to staram sie unikac jak ognia, ale jesli je widac, a musze wyjsc to zgaduje ze zawsze po prostu musze sie posmarowac prawda?
  • Odpowiedz
co do slonca to staram sie unikac jak ognia, ale jesli je widac, a musze wyjsc to zgaduje ze zawsze po prostu musze sie posmarowac prawda?


@scarte: Dokładnie tak. Sama smaruję się teraz retinoidami zewnętrznymi i stosuję SPF50+.
Teoretycznie co dwie godziny powinno się smarować ponownie, ale nie zawsze mi się to udaje. Dla ułatwienia przy wyjściach kupiłam sobie mgiełkę do twarzy z La Roche Posay (cenowo nie jest jakaś super,
  • Odpowiedz