Wpis z mikrobloga

Udało się w końcu zamontować błotniki. Niestety nie było to 15 minut roboty... Z tyłu jest pewnie z 2-3mm do śrub mocujących do ramy, mam nadzieję, że to nie jebnie xD Chyba jednak te Vittoria mają minimalnie większy balon niż 32C, ale szkoda zmieniać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Cięcie prętów to masakra - są naprawdę twarde i jeżeli nie macie jakiegoś solidnego narzędzia to wam współczuję. Przy tarczówce z przodu poradziłem sobie używając śruby i dystansu, który dostałem z bagażnikiem + musiałem lekko powyginać pręty. Z przodu jest jeszcze całkiem sporo miejsca do opony.

W weekend napiszę parę słów o samym rowerze.

Błotniki stąd: http://www.wiggle.com/sks-bluemels-reflective-mudguard-set/ - mam teraz dużo zapasowych części, bo najpierw kupiłem 35mm i okazały się za ciasne...

#rower
geuze - Udało się w końcu zamontować błotniki. Niestety nie było to 15 minut roboty.....

źródło: comment_nh2wtlnx6mPlNf1G2K5BIYz50hjlDHxs.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@sherkhaan: rozważałem opcję bez błotników, ale jak ostatnio jechałem w lekkim deszczu i wciągu dwóch kilometrów miałem doszczętnie mokrą nogawkę to stwierdziłem, że jednak bez się nie obejdzie. Poza tym to ma być dziadkowóz - przede wszystkim commuter i tourer. Do #!$%@? kupię sobie w przyszłym roku prawilną szosę. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@uysy: Musisz rzeźbić :D U mnie w roninie obcierają to tu to tam o oponę (sks blumels), trzeba się pomęczyć w odginanie i przycinanie... ale nie wyobrażam sobie bez jeździć po Wrocławiu, ostatnio częściej deszcz mnie łapie, niż nie łapie jak wracam z pracy
  • Odpowiedz
@uysy: zamówiłem właśnie, dokupię chyba sksy longboardy 45, mam nadzieję że da się do nich wsadzić oponę 35. (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@geuze: ło ty kierwa....nowe takie przyszło ? Ja miałem malutki odprysk ale na widelcu przy rurze sterowej. Nie widać go prawie wcale.
  • Odpowiedz
@uysy: swoją drogą, muszę to jakoś zabezpieczyć. Przed zimą/jesienią muszę pomyśleć o jakimś sprayu do środka ramy. Muszę też pozaklejać dziurki na tylnych widełkach (one są chyba po to, żeby gazy mogły uciekać przy spawaniu). Muszę kupić jakiś środek antykorozyjny i lakier bezbarwny. Jeżeli zostanę przy tym rowerze to pewnie w ciągu 2-3 lat oddam go do piaskowania i malowania...
  • Odpowiedz