Wpis z mikrobloga

1:12 Ja, Kaznodzieja, byłem królem nad Izraelem w Jeruzalemie.
1:13 Postanowiłem szczerze mądrością zgłębić i zbadać wszystko, co się działo pod niebem: Jest to żmudne zadanie, jakie zadał Bóg synom ludzkim, aby się nim trudzili.
1:14 Widziałem wszystkie sprawy, które się dzieją pod słońcem, a wszystko to jest marnością i gonitwą za wiatrem.
1:15 To, co krzywe, nie da się wyprostować, a to, czego brakuje, nie da się policzyć.
1:16 Toteż pomyślałem w sercu swoim tak: Oto stałem się wielki i zdobyłem więcej mądrości niż wszyscy, którzy byli przede mną w Jeruzalemie, a moje serce poznało wiele mądrości i wiedzy.
1:17 I postanowiłem szczerze poznać mądrość i wiedzę, szaleństwo i głupotę; lecz poznałem, że i to jest gonitwą za wiatrem.
1:18 Bo gdzie jest wiele mądrości, tam jest wiele zmartwienia; a kto pomnaża poznanie, ten pomnaża cierpienie.

#cytat #biblia #starytestament
  • 1
@hazadSK: bo wszystko to marność i pogoń za wiatrem. Interesujące... ciekawe czy osoba, która wówczas to pisała, zaczęła cierpieć na depresje lub zrozumiała, ze cokolwiek nie robi, jest tylko częścią mechanizmu w całym świecie i indywidualnie żadne jej czyny niestety niczego noe zmienia. Gdyby nie ludzie, którzy przechowywali te słowa przez wieki, to i z tej mądrości nic by nie zostało. Moze chodzi o to, ze sami indywidualnie nie znaczymy absolutnie