Wpis z mikrobloga

@blekqq: #!$%@? się znasz i się udzielasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja mam auto dmc 3500 i dmc przyczepy 3500.
Więc może.
Może chodziło Ci o naczepy i raczej w drugą stronę - DMC naczepy może być większe do 40% od masy pojazdu ciągnącego.
  • Odpowiedz
@Centralne_Biuro_Atencyjne:

Art. 62 ust. 1: Rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez:


1) samochód osobowy, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t lub autobus - nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego;

a do 3.5+3.5 trzeba już tachografu używać, chyba, że prywatnie
  • Odpowiedz
  • 0
@Centralne_Biuro_Atencyjne no możliwe przecież jest na zdjęciu co nie zmienia faktu że nielegalne. Samochód który ciągnie taka przyczepę musi być ciężki chyba o 33 procent a tu mamy dwa takie same passaty i przyczepę czyli tam jest ciężej. Pomijam fakt że uprawnienia kierowca może mieć B+E do 3.5t +3.5t
  • Odpowiedz
@blekqq: Nie mam tacho w samochodzie. Używam prywatnie więc nie interesuję się tym. Viatoll na pewno, mam i używam.

@Natsu9: skąd wy bierzecie te 33%? DMC przyczepy masz wbite w dowodzie.

Na B+E można jeździć nawet większym zestawem niż 3/5+3/5 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ten artykuł udowadnia, że nie masz racji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Centralne_Biuro_Atencyjne co ty bierzesz (podziel się jak tanie) dajesz artykuł o ciagniku siodlowym zbudowanym na samochodzie osobowym..... bierzemy te 33% z przepisów o ruchu drogowym. Zrozum że producent może napisać co chce a nasi urzędnicy wymyślili takie coś
  • Odpowiedz
Teoretycznie Passat W8 ma na haku 2100kg a Passat 1.6 waży 125kg więc jakby podpiąc przyczepę z DMC 2000kg to powinno być tej ładowności ok 1300kg , trochę naciągane ale chyba do wykonania ale tylko w takim ekstremalnym przypadku, zwykłe Passki TDI jak na foto raczej nie do zrobienia tam jest na haku ok 1600kg
  • Odpowiedz
@Natsu9: daj artykuł. Jak byk jest napisane, że nie może przekraczać masy pojazdu.

Art. 62 ust. 1: Rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez:

1) samochód osobowy, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t lub autobus - nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego;


SKĄD #!$%@? BIERZECIE TE 33%??

@heniek_lancuch1: to pisałem już sporo wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Centralne_Biuro_Atencyjne "A tymczasem przyczepy, jakie możemy holować autem osobowym bądź furgonem, wyposażane są tylko w hamulec najazdowy! W tym przypadku stosowne rozporządzenie mówi, że stosunek masy (dmc) pojazdu do masy (dmc) przyczepy musi być jak 1,33:1. A zatem: bierzemy dopuszczalną masę całkowitą pojazdu (w naszym przypadku 2150 kg z pozycji F1 w dowodzie rejestracyjnym), dzielimy ją przez 1,33 i otrzymujemy wynik, w naszym przypadku: 1616 kg."

Nr rozporządzenia poszukaj sam bo siedzę
  • Odpowiedz
@Natsu9: ale #!$%@? mnie jakiś gównoartykuł. Już kilkukrotnie powyżej masz wklejkę z rozporządzenia. I gdzie niby to masz?
Niektóre samochody mają dmc=dmc przyczepy inne nie. Nie siej fermentu i nie wklejaj takich rzeczy bez podstawy prawnej.

1) samochód osobowy, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t lub autobus - nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego


To gdzie masz tte 33%?
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Więc jak najbardziej możliwe, żeby passat ciągnął passata


@Centralne_Biuro_Atencyjne: yyyy? Nie? Innymi słowy rozprządzenie:

Samochód osobowy, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t lub autobus - Rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego;

Wynika z niego, że przyczepa + to co na przyczepie nie może być cięższe niż ciągnący pojazd. Czyli pusty passat nie może ciągnąć na przyczepie pustego passata.
  • Odpowiedz
@DOgi: kolejny #!$%@? inteligent. przeczytaj jeszcze raz ale powoli.

a to ciekawe bo DMC passata np W8 to ponad 2200 kg. Więc dmc przyczepy będzie gdzieś koło 1800.

Passat 1,6 masa sucha pojazdu to 1200 kg.
Więc jak najbardziej możliwe, żeby passat ciągnął passata
  • Odpowiedz