Wpis z mikrobloga

Z Rosji zawsze przywożę różnorakie przetwory, szczególnie cenię sobie ketchupy i dżemy. Uważam, że są absolutnie genialne.

Zastanawiając się, dlaczego ich jakość jest nieporównywalna do większości produktów tego rodzaju z obszaru Polski, doszedłem do wniosku, że jest to spowodowane wciąż powszechnym zwyczajem przygotowywania tych wszystkich przetworów w domu. Ci, którzy z jakichś powodów nie mogą sobie pozwolić na chociażby własnoręczne wykonanie ketchupu kupują w sklepach gotowe, o i tak podobnym składzie i smaku. (Oczywiście są to tylko takie moje domysły.)

W każdym razie, szczerzę mogę polecić przepyszny ketchup Baltimor, wszelkiego rodzaju przetwory z berberysu(u nas raczej niewykorzystywanej w podobnych celach) i borówki brusznicy.

W ramach ciekawostki dodam, że większe firmy np. Махеевъ upodobały sobie umieszczać swoje produkty w plastikowych torebkach- pakują tak dżemy, musztardę,ketchupy i majonez!
#rosja #podroze
michelney - Z Rosji zawsze przywożę różnorakie przetwory, szczególnie cenię sobie ket...

źródło: comment_Lu7Yv9pdb6jNTQMBWWfsT4Zaa9UtEZN1.jpg

Pobierz
  • 7
W ramach ciekawostki dodam, że większe firmy np. Махеевъ upodobały sobie umieszczać swoje produkty w plastikowych torebkach- pakują tak dżemy, musztardę,ketchupy i majonez!


@michelney: Na Ukrainie też tak pakują i też tamtejsze keczupy są nieporównywalne do polskich.