Wpis z mikrobloga

Miraski ratunkie, lama ma chorego komputra.
Laptop Dell Inspiron 15 S5547 po wymianie dysku twardego na SSD i dodaniu RAMU (z 4gb na 8gb) zaczął świrować- po dłuższym chodzeniu na kabelku był bardzo ciepły/gorący w miejscu zaznaczonym na zdjęciu (nie moje, jakieś z Internetów). Kiedy zrobił się taki cieplejszy- po wyłączeniu już nie chciał się ponownie uruchomić przez kilka do kilkunastu godzin. Dopiero wyjęcie i włożenie baterii załatwiało sprawę. Bateria wbudowana, więc wielka atrakcja jeżeli chodzi o wyciągniecie baterii za każdym razem(niby 6 śrubek, ale jednak boli)... Zazwyczaj też pomagało profilaktyczne zostawienie go bez kabelka i wtedy praktycznie przez parę godzin drenowało baterię do zera. I było podejrzenie, że wina baterii, ale po wymianie baterii wychodzi na to że problem się powtarza...
I teraz nie wiem czy wymiana RAMU i dodanie dysku mogła spierdzielić coś czy to jest nieszczęśliwy zbieg okoliczności i we need to go deeper?
Wołam #dell #komputery #laptopy #psujo #ratunkupomocy
beatha - Miraski ratunkie, lama ma chorego komputra.
Laptop Dell Inspiron 15 S5547 p...

źródło: comment_LiOP3bUm3bCUK4lhGGQo2bAKQSVbH3oo.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
po dłuższym chodzeniu na kabelku był bardzo ciepły/gorący w miejscu zaznaczonym na zdjęciu


@011011010110000101111000: To jest termorurka i to ma byc cieple, moze wiatrak zapchany, ruszyles procka, przesunales, oderwales przez przypadek jakis termopad. Pomysłów może być więcej. sprawdź czy z wiatraka leci gorące powietrze
  • Odpowiedz
@beatha: ta termorurka odbiera ciepło od procka, mostka i innych gorących rzeczy następnie przekazuje to do radiatora który jest owiewany przez wentylator. Powietrze wylatujące ma być przynajmniej tak ciepłe jak te rurka
  • Odpowiedz
a jeśli będzie cieplejsze niż to z wentylatorka?


@beatha: znaczy że włączyło Ci się zabezpieczenie termiczne i laptok się przez to wyłącza. Poprzednicy dobrze radzą. Wymień pastę (koszt 10-15 zł) sprawdź czy gdzieś termopady nie puściły bo ugotujesz procesor
  • Odpowiedz
@cotosietutajstanelo: A na czym polega reball? Najbardziej mnie martwi czy istnieje taka możliwość/prawdopodobieństwo, że coś się zjara?
Stary dysk jest wyjęty, bo to wersja bez napędu CD/DVD i nie było miejsca na nowy dysk
  • Odpowiedz
@beatha: raballing jest to odlutowanie ukladu bga (grafiki lub chipsetu ew,ram itp) ,nalozenie nowych kulek z cyny i przylutowanie ponownie,w przypadku grafiki nie polecam (maskowanie pryszcza). nie martw sie,nic sie nie zjara,wyeliminuj to co zrobiles,czyli najpierw wsadz stary dysk,sprawdz a pozniej ram i sprawdz jeszcze raz.tyle mozesz zrobic.mam nadzieje ze te temperatury nie byly mierzone 5s po odpaleniu kompa...
  • Odpowiedz