Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem sobie zagrać na laptopie w MGS: The Twin Snakes na Dolphin 5.0 ale są momenty, że FPS spada mi do 6-15 przez co nie ma mowy o przyjemnym graniu. Co mogę zrobić, aby zapobiec takim spadkom FPS w czasie rozgrywki? Zmiana emulatora? zmiana ustawień emulatora? Coś w systemie Windows 8.1 zmienić?
Zaobserwowałem, że kiedy FPS spadają to użycie procesora też spada, a kiedy utrzymują się ponad 30 FPS użycie procesora wzrasta do 96 %.
#komputery #gry #metalgearsolid #emulacja #dolphin
  • 8
  • Odpowiedz
@Berkel_88: Jaki procesor? Jaka karta graficzna? Używasz OpenGL czy DX? Jakie masz ustawienia grafiki?
Ja dosłownie przed chwilą grałem Intel i5-3340M, HD graphics 4000 (OpenGL), też Win 8.1 i stabilne 50FPS
  • Odpowiedz
  • 0
@Matlaw Jutro opisze parametry laptopa, bo teraz w pracy jestem. Jeśli grasz na padzie to na jakim? Bo jeśli uda mi się zoptymalizować grafikę, to dużo wygodniej grało by mi się na padzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Matlaw Znalazłem w necie specyfikację mojego laptopa: Lenovo IdeaPad G580-MBBG3GE
Procesor
Intel Pentium B960 2.2 GHz

Karta grafiki
Intel HD Graphics (Sandy Bridge), rdzeń: 650 MHz, 8.15.10.2656
Pamięć
4096 MB  DDR3 plus dołożyłem 4GB od siebie.

Używam OpenGL, w ustawieniach wszystko wyłączone, najniższa rozdziałka itp.
No tak to wygląda, wiem że bardzo słabo ale gra ma przeszło 10 lat.
  • Odpowiedz
@Berkel_88: Dziwne, powinno dobrze chodzić. Masz najnowsze sterowniki Intela? Jaka wersja Dolphina?
Odkryłem, że stabilna 5.0 sprzed ponad roku łazi szybciej niż obecne "rozwojowe".
Używam bezprzewodowego pada od Xboxa 360, w pudełku sterowniki, mały program do sprawdzania stanu baterii i adapter dla PC-tów
  • Odpowiedz
  • 0
@Matlaw Emulator 5.0 nie pamiętam daty wydania, sprawdze po pracy. Z grafiką jest tak że mam dwie karty graficzne: jedna to intela, a druga to nvidia m710. Na nvidi uruchamiana jest gra. Spróbuje na intelu i sprawdze sterowniki.
  • Odpowiedz
@Matlaw: Emulator 5.0 ten już roczny, nie ma znaczenia czy grę uruchomię na OpenGL czy Direct3D 11 po kilku chwilach od uruchomienia FPS spadają poniżej 30. Pobrałem i zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej i procesora, pobrałem program IntelProcessor Diagnostic Tool 64bit, przetestowałem procesor i test zakończył się pozytywnie. Zainstalowałem GAmeBoostera i nic nie pomogło. Aha szkoda bardzo, tak bardzo chciałem zobaczyć jak wygląda The Twin Snakes, jak wygladają walki z
  • Odpowiedz
@Matlaw: No to mam tą stabilną Dolphin 5.0 1 rok, 1 miesiąc temu wydana. Ciekawe czy dało by się wyłączyć np. cienie, odbicia lustrzane w podłodze, bo takie efekty mam, a może jakby je wyłączył to działała by lepiej.
  • Odpowiedz