Wpis z mikrobloga

Mirko pomusz.
Stwierdziłem że zapisze sobie jaki bezpiecznik jest od czego.
I tak licząc od prawej :
Pokoje
Łazienka
Nie wiem?
Kuchnia
Oświetlenie
Trzy fazy na płytę elektryczna w kuchni i piekarnik.

Spać mi nie daje od czego jest ten #!$%@? trzeci. Sprawdziłem już #!$%@? każde gniazdko i wszędzie jest ok. Dzwonek od drzwi też. Nowe budownictwo (2009 rok). Co jeszcze w bloku może być zasilane a o tym nie wiem? Domofon?
#elektryka #elektrykapradnietyka
korni007 - Mirko pomusz. 
Stwierdziłem że zapisze sobie jaki bezpiecznik jest od czeg...

źródło: comment_3G5pQI95YjglONQyQhZAar3yIbQFDP7g.jpg

Pobierz
  • 22
@korni007: sprawdź miernikiem cęgowym czy płynie jakiś prąd w tym obwodzie. Jeżeli nie zlokaluzujesz, żadnego odbioru na tym wyłączniku to go wyłącz ze względów bezpieczeństwa.
@korni007: Ale kupiłeś mieszkanie na rynku wtórnym? Może poprzedni właściciel coś w nim zmieniał, przestawiał jakieś ściany i przy okazji coś zmienił w elektryce - np. zlikwidował jeden obwód i podpiął coś pod inny. Stawiałbym właśnie na gniazdko pralki. W sumie wystarczyło, że chciał mieć pralkę w innym miejscu niż przewidziano to w projekcie i mu elektryk podłączył do obwodu z innymi gniazdkami.
@korni007: jedny sposób poza szukaniem w całym mieszkaniu to pomiar prądu na tym obwodzie. Sprawdź ten domofon, jeżeli nie on to wyłącz ten wyłącznik i zapomnij o tym. Wtedy szybciej znajdziesz w mieszkaniu coś co nie ma zasilania. Może też okazać się, że ktoś zatynkował przewód w ścianie lub zostawił gdzieś nad sufitem podwieszanym itp. Taki przewód nie powinien być zasilony.
@korni007: powinieneś mieć osobne obwody na gniazda w poszczególnych pokojach, siła, zmywarka, pralka, gniazdo pod klimę na balkonie (o ile masz), innych pomysłów nie mam. Tak jak Ci wszyscy piszą, wyłącz i sprawdź co się stanie :)
@dywanwewzorki: Dużo rzeczy powinien mieć osobno, co zupełnie nie zmienia praktyki developerskiej;) Jak aż tak wierzymy w mieszkaniówkę, to patrząc na rozdzielnicę tu nie ma żadnych odbiorników trójfazowych.
@dywanwewzorki: PS, we współczesnej dobrej praktyce skupiamy się na pierdołach. Dla mnie powiedzmy rozdział oświetlenie/gniazdka oznacza tyle, że raz na 3 lata jak wywala eska jest prościej zlokalizować, gdzie jest problem. Problem zupełnie niepoważny w porównaniu do tego, że przeglądy pięcioletnie w budynkach wielorodzinnych są wielką fikcją, a stare budownictwo to kombinacja zerowania (badanego przytknięciem próbówki pomiędzy fazą a bolcem), "TT" z uziemieniami z drutu emaliowanego owiniętego wokół zardzewiałej rury i
@kozi966
@mateusza
@pjp
@aro84
@salvador_w_dali
@dywanwewzorki
@CrazyBaran
@kyaroru
3 dzień opuszczona w dół i nic się nie dzieje. Także chyba gdzieś w ścianie się kończy. Choć z drugiej strony właściciel mówił że odebrał w stanie deweloperskim mieszkanie, więc wątpię żeby jakieś wystające przewody pominął.... Mieszkanie wynajmuje, napisałem do właściciela ze zdjęciem, jak wróci z urlopu może uchyli rąbka tajemnicy.. Póki co muszę czekać i się zastanawiać. Mimo że nic się nie dzieje
@kozi966 Jest zrobiona puszka i z niej ida 2 kable jeden do kuchenki mikrofalowej a drugi do listy z ktorej zasilana jest zmywarka i mlynek pod zlewem. Nie no bojleru nie bylo w planach bo to nowe budownictwo i jest miejskie wszystko. Nawet nie ma gazu.