Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Mam taki formularz:
Chciałbym, żeby dochodził on jeszcze na drugiego maila, jak mogę go dodać, po przecinku?
Wiadomości przychodzą do mnie jakby z mojego serwera, a chciałbym żeby nadawcą był e-mail osoby wypełniającej formularz. Pomożecie?
#php #programowanie #webdev

php
session_start();
//Ajax Questions Form
if(isset($_POST['email'])){

$name = $_POST['name'];
$email = $_POST['email'];
$arrival = $_POST['arrival'];
$departure = $_POST['departure'];
/// $adults = $_POST['adults'];
// $children = $_POST['children'];
// $room = $_POST['room'];
$requests = $_POST['requests'];
$to = 'contact@test.camp'; //Replace with recipient email address

$subject = 'Hotel Booking'; //Subject line for emails
$message = 'From: '.$name."\r\n".'Email: '.$email."\r\n".'Arrival: '.$arrival."\r\n".'People: '.$departure; //."\r\n".'Adults: '.$adults."\r\n".'Children: '.$children."\r\n".'Room: '.$room."\r\n".'Requests: '.$requests;
// Mail Functions
if (filter_var($email, FILTER_VALIDATE_EMAIL)) { // this line checks that we have a valid email address
mail($to, $subject, $message) or die('Error sending Mail'); //This method sends the mail.

echo "Your email was sent!"; // success message
}

}

//Contact Php Form
if(isset($_POST['contact_email'])){

$contact_name = $_POST['contact_name'];
$email = $_POST['contact_email'];
$contact_message = $_POST['message'];
$to = 'contact@yotta.camp'; //Replace with recipient email address
$subject = 'Contact Form'; //Subject line for emails
$message = 'From: '.$contact_name."\r\n".'Email: '.$email."\r\n".'Message: '.$contact_message;
// Mail Functions
if (filter_var($email, FILTER_VALIDATE_EMAIL)) { // This line checks that we have a valid email address
mail($to, $subject, $message) or die('Error sending Mail'); //This method sends the mail.

}

}

?
  • 15
@jannekk: , a chciałbym żeby nadawcą był e-mail osoby wypełniającej formularz.

To bardzo złe rozwiązanie i jeśli maile odbierasz na poprawnie skonfigurowanym serwerze pocztowym, to zostaną one odrzucone
@jannekk: PHP też nie znam. Ale funkcja mail na pewno ma obsługę dodawania nagłówków. Jeśli chodzi o potwierdzenie, to musisz dopisać obsługę tego (kiedy formularz zostanie przetworzony, wysyła maila)
@jannekk: PHP też nie znam. Ale funkcja mail na pewno ma obsługę dodawania nagłówków. Jeśli chodzi o potwierdzenie, to musisz dopisać obsługę tego (kiedy formularz zostanie przetworzony, wysyła maila)
Wiadomości przychodzą do mnie jakby z mojego serwera, a chciałbym żeby nadawcą był e-mail osoby wypełniającej formularz


@jannekk: nie powinieneś tak robić, dla filtrów antyspamowych będzie to wyglądało jak SPAM. Obecnie często stosuje się konwencję no-reply@example.com.

$headers = "From: no-reply@example.com".PHP_EOL;
$headers .= "Reply-To: email_usera@example.com".PHP_EOL;
mail($to, $subject, $message, $headers);
@banditpanda: Mireczku, mógłbyś to podstawić do mojego kodu? Nie chcę zwalić sobie tego formularza, byłbym bardzo wdzięczny :)


@jannekk: spróbuj najpierw jak to działa lokalnie zanim gdzieś wypchniesz ()
@jannekk: porównaj twoją funckję mail, z moją propozycją, zauważ, że pojawił się 4 parametr $headers. Generalnie najlepiej gdybyś użył jakiejś gotowej biblioteki, w tej formie twój kod jest niebezpieczny.