Wpis z mikrobloga

Mam problem z zaktualizowaniem wieśka.
Instaluję grę z płyty, potem doinstalowałem gog galaxy i wskazałem folder z wiedźminem.
W gogu pokazywało tą grę jako wersję najnowszą ( 1.31 ) mimo, że po uruchomieniu gry pokazywało 1.13.
I gog raczej pokazywał źle, bo stare save ( które były z 1.31 ) nie chciały się uruchomić.
Ustawiłem więc ręczne aktualizację i wybrałem wersję 1.31 ( zaczął pobierać się patch ).
Po pobraniu patcha nie chciał się zainstalować "Installation failed: disk access problem"

Antywirusa nie mam, próbowałem gog uruchamiać z uprawnieniami admina i dalej nic, fix i repair ładował się na jakimś etapie w nieskończoność.
Czytałem gdzieś, że może być to spowodowane tym, że gog jest głupi i jak gra jest zainstalowana w innej niż domyślny folder instalacji gier to nie radzi sobie. ( miałem e:\witcher3 , gog miał e:\gog\foldernagry\ i zmieniłem ten foldernagry na e:\ i dalej był błąd )

Jak sobie z tym poradzić? ( win7 x64, dysk sprawdzałem i jest sprawny )
Pobieranie przez gog odpada, bo ostatnio długo pobierał i inne problemy miał, po za tym po to mam płyty :D

Mam plan zainstalować najpierw gog a przy instalacji w3 z płyty wskazać mu folder instalacji w gogowym domyślnym folderze na gry.
Jednak zanim to zrobię to zapytam Was, wiecie jak można to naprawić?

#wiedzmin3 #wiedzmin #komputery (dostęp do dysku) #gog
  • 14
  • Odpowiedz
Po ustawieniu ręcznej aktualizacji miałeś bullet przy którejś wersji zaznaczony? Najlepiej podeślij mi spakowany folder z logami na priv :) może coś znajdę
( C:\ProgramData\GOG.com\Galaxy\Logs )
  • Odpowiedz
@bjohny: jak możesz używaj opcji "odpowiedz" przy poście do którego się odnosisz bo nie mam powiadomienia jak odpiszesz :)
Aktualnie wyczyściłem foldery po gogu, odinstalowałem go i zainstalowałem na nowo gog na E:\GOG Galaxy
folder na instalacje gier mam E:\GOG Galaxy\Games i dodatki mają się pobierać do folderu gry.
teraz instaluje z płyty wiedźmina 3 na E:\GOG Galaxy\Games\The Witcher 3

potem będę próbował aktualizować przez goga ( z goga ręcznie patchy
  • Odpowiedz
@Lewo: OK :)
Folder gry nie ma raczej znaczenia - ewentualnie dysk.
Sprawdź ilość wolnego miejsca na dysku C i E. (na C instalowane są redisty)

Sprawdź czy nie masz innych firewalli czy programów zabezpieczających uruchomionych w tym czasie.
  • Odpowiedz
@bjohny: jak czytam różne tematy to wychodzi na to, że może mieć ( chociaż średnio rozumiem powód )
np. TU
lub TU

Wolne miejsce 130GB na E:\ , 36GB na C:\
parametry smart w porządku, windowsowe narzędzie i HD Tune mówią, że jest ok ( jeden warning, ale w granicy błędu)
  • Odpowiedz
@bjohny: hmm zobaczymy. Odnośnie programów zabezpieczających nic nie mam prócz domyślnych windowsowych.
Wiem, że jak pobierałem całą grę ( wersję GOTY ) z GOGA to się pobrała, i pierwszy błąd jak miałem to przy instalacji directX czy coś takiego.

Myślisz, że ta baza może mieć błędne wpisy o tym co "aktualnie" z potrzebnych plików wiedźmin ma zainstalowane dlatego instalacja aktualizacji nie przechodzi?
To by się trochę zgadzało z tym, że rozpoznał
  • Odpowiedz
@Lewo: Galaxy może Cię trochę "oszukiwać" co do wersji po prawej od guzika PLAY. (Galaxy nie zna wersji zimportowanej gry) Dlatego prosiłem o sprawdzenie co masz w MORE -> Settings po wyłączeniu auto-update'ów. Czy któryś bullet jest zaznaczony (raczej nie :) ).

Myślę że z usunięciem bazy - C:\ProgramData\GOG.com\Galaxy\Storage\galaxy.db (już mając i grę i Galaxy zainstalowane, ale wyłączone) można spróbować, bo to nic nie szkodzi :) tylko czyści dane o grach
  • Odpowiedz
@bjohny: w more -> settings miałem napisane "stara wersja coś tam dalej" i nie wiem czy miałem bullet zaznaczony.
Nawet tej wersji nie ma do wyboru - najniższa 1.22.
Teraz patch-uje, jak się skończy i uda mi się odtworzyć błąd to go opiszę i tam wrzucę.
W menadżerze zadań w zakładce procesy teraz nie mam żadnego procesu z nazwą "witcher" czy coś podobnego.
Więc jeśli znowu się zablokuje to nie przez
  • Odpowiedz
@Lewo: Jak nie #!$%@? to spróbuj z tym Galaxy db. Może jeszcze przy okazji reboot kompa :D jakieś redisty może się nie zarejestrowały, czy coś.
1. Wyłącz Galaxy
2. Usuń C:\ProgramData\GOG.com\Galaxy\Storage\galaxy.db
3. Włącz Galaxy i zimportuj TW3
4. Reset kompa
5. Włącz Galaxy i update'uj TW3

A jak nie pomoże, to ja już się poddaję. :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Lewo Albo po prostu zostaw na noc sobie ściąganie już aktualnej wersji i ciesz się grą następnego dnia, jeśli naprawdę masz tak wolny internet.
  • Odpowiedz
@asunez: no na początku tak zrobiłem po pobraniu też sobie jakiś błąd zrobił ( nie zainstalowały się jakieś directX czy coś takiego ) i skasowały się pobrane dane.
  • Odpowiedz