Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #polityka

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22168186,facebook-usunal-300-prawicowych-stron-o-co-chodzi-i-czy-naprawde.html

Hurr durr. Wyborcza to gówno. Nierzetelni nigdy nie powiedzą jak jest. To odpowiednik "niezależnej" po lewej stronie. Hurr durr, hurr durr, hurr durr.




BongoBong - #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #polityka 

http://wiadomosci.gazeta...

źródło: comment_fhLKEIOpTqCfl1YLvXBolEEcqpfpsbs6.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pantokrator: Pewnie odnosisz się do jakiegoś innego rozumienia liberalizmu niż to o którym ja mówię. Ja mówię o liberalizmie jako jednej z trzech głównych formacji ideowych, obok lewicy i konserwatyzmu.
  • Odpowiedz
@BongoBong: a mógłbyś pokrótce zdefiniować ten nurt? Bo mam nadal wrażenie, że mówisz o amerykańskich "liberałach", czyli tak naprawdę "postępowej lewicy", czyli antywolnościowych zamordystach, za to tolerancyjnych (tak długo, jak nie masz jednego z miliona poglądów, których już nie tolerują) - bo takie w praktyce postawy moim zdaniem przejawia "Wyborcza".
A co do rzetelności - to, co wypisywali np. o Syrii (a także o Korwinie i właściwie o każdym, kto
  • Odpowiedz
@BongoBong: aha, ładna definicja, a w przykładach zwyczajni lewicowi antywolnościowi socjaliści (Petru może nie ma socjalizmu wprost w programie, ale i tak nikt mu nie wierzy - za to uchodźców już chce sprowadzać, więc tego...), czyli "liberalizm" po amerykańsku. Czyli zgodnie z przewidywaniami.
  • Odpowiedz
aha, ładna definicja, a w przykładach zwyczajni lewicowi antywolnościowi socjaliści (Petru może nie ma socjalizmu wprost w programie


@Pantokrator: dx

To musisz jeszcze doczytać czym charakteryzuje się socjalizm.
  • Odpowiedz
@BongoBong: PO rządziła 8 lat i w tym czasie zwiększał się zakres państwowych regulacji, zatrudniano kolejnych urzędników, rozdawano zasiłki, wprowadzano nowe podatki i bynajmniej nie próbowano w żaden sposób zwiększyć zakresu wolności obywatelskich, poza nową ustawą o broni i amunicji (przeszła w bólach okrutnych) , co nie zmienia faktu, że nadal zdobycie broni do obrony własnej jest niemal niewykonalne dla normalnego człowieka.
Do tego politycy PO chcieli ściągać losowych bandytów
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Znajdź mi jakieś źródło w którym określa się Platformę Obywatelską jako socjalistyczną. Tylko poważne, a nie jakieś alt-rightowe, sekciarskie dowodzenie pod tezę "jesteśmy jedynymi liberałami".

Powodzenia.
  • Odpowiedz
@BongoBong ale po co mi źródło, skoro proste fakty jasno wskazują, że PO podnosiło podatki, rozbudowywało aparat państwowy i nie usunęło żadnej spośród wielu, wymierzonych w wolności osobiste i prawo własności, regulacji.
Teraz PO zapowiada utrzymanie czołowej zdobyczy ideologii złodziejstwa i rabunku, czyli 500+. To za PO kwitł totalnie złodziejski i szkodliwy program "Mieszkanie dla Młodych (z bogatymi rodzicami)". Więc jest to partia socjalistyczna i to skrajnie, to, że PiS to
  • Odpowiedz
@BongoBong no dobra, czyli fakty mamy w dupie, liczy się "opinia eksperta". Dyskusja zakończona, zaiste. Podałem ci konkretne przykłady, ty nie masz na to żadnej kontry, poza "nie bo nie". Typowe.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Fakty również nie przemawiają za przypisaniem Platformy Obywatelskiej do socjalizmu. To tylko wasze alt-rightowe interpretacje dziejów w których 90% świata to socjaliści ( )

Dlatego pytałem o poparcie jakiegoś istotnego źródła. Bo wysrywać idiotyczne interpretacje to i ja bym potrafił.
  • Odpowiedz
@BongoBong chcę kilka linków demonstrujących dążenie PO do gospodarki wolnorynkowej, ograniczenia rozpasanej państwowości i poszerzenia wolności obywatelskich, które przeważą poparcie dla 500+, rozbudowę aparatu urzędniczego, pałowanie demonstracji po prowokacjach (spalenie budki) hoplofobię, utrzymywanie status quo jeśli chodzi o odebranie obywatelom praw do ich majątku (cyrki z "przeznaczeniem gruntów" oraz wynajmem nieruchomości) i wciskanie siłą uchodźców.
  • Odpowiedz
@BongoBong: Prawdziwy liberalizm jest jak prawdziwy kapitalizm. Przypomina jednorożca: piękny, wzniosły, szlachetny itd. Problem tylko z nim taki jak z mitologicznym stworem nikt go nigdy na oczy nie widział.
  • Odpowiedz
@alienv:

1. Socjaldemokracja to jeszcze nie socjalizm.
2. Tusk błędnie nazwał się socjaldemokratą.
3. Trudno uznać, by jednorazowe (bądź kilkurazowe) określenie się danej osoby nie-socjalistą pozwalało poważnie traktować przypisywanie go do socjalizmu, w sytuacji, gdy nikt poważny go tak nie określa.
  • Odpowiedz
@BongoBong:
1. ale czy socjaldemokrata to jeszcze liberał? linia tzw kompromisu może być stawiana niekoniecznie po środku
2. czy błędnie? mysle ze jego dorobek to potwierdza, część z nich potwierdzono w artykule który podlinkowałem
3. czyny nie słowa ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz