Wpis z mikrobloga

Mirki jest mi ktoś w stanie doradzić o co biega z tymi kartami grafiki?
Każdy producent pcha do laptopa coraz to nowszy model, a potem doczytuję np. że GTX 950M jest praktycznie tylko trochę słabsze od GTX 960M - ta za to droższa od poprzedniego modelu ale z kolei dalej czytam, że jakiś tam chipset jest od GTX770M i, że ta karta w ogóle jest słaba.....nie wiem już z jakiej strony patrzeć na to. Szukam lapka od dłuższego czasu i oprócz tego, że chcem aby był w miarę elegancki do prezentacji (już dawno bym wybrał jakiegoś mocarza ale te obudowy mi się nie podobają) i ma służyć przede wszystkim do programów CADowskich i MESowskich jak i do odpalenia jakiegoś nowszego tytułu tj. Wiedźmin na dobrych ustawieniach.

Laptop, który sobie w miarę upatrzyłem to ASUS N552, bądź N551 ale są z grafikami GTX950M i sam nie wiem już czy w tych pieniądzach nie warto dołożyć i żeby ta grafika rzeczywiście była wydajna, a nie jak nie którzy piszą, że jest to jakieś tam odświeżenie starej grafiki. Lapki dobre mają parametry, nie grzeją się. Inny model, który mnie interesuje to DELL Inspiron 7559 z GTX960M albo z czymś lepszym np 1050 Ti jeśli ktoś mnie przekona. Generalnie nie piszę o innych podzespołach bo największą bolączką jest dla mnie dobranie grafiki. Procesor prawdopodobnie 4 rdzeniowy i dysk SSD przynajmniej 128GB + HDD.
Czy jest sens ładowania takiej ilości pieniędzy jeśli załóżmy będzie to laptop z GTX 1050 Ti to wiadomo, że swoje będzie kosztował - nie lepiej kupić stacjonarke? Na przykładowo 22 calach napewno lepiej będzie się pracowało w MESie niż na 15-stu. Oprócz tego będzie lepiej chyba takim podzespołom w większej obudowie niż nawet z dobrym chłodzeniem ale bądź co bądź jednak w ciasnej obudowie....Tylko, że laptop jest w stanie agonalnym i trzeba go też wymienić. Z kolei BitCoiny nie pomagają teraz w zakupie bo grafiki poszły mocno w górę....ehh.....gdzie tu znaleźć równowagę w mojej sprawie?

#asus #dell #kartagraficzna #informatyka #kupnolaptopa #stacjonarka #stacjonarny #komputer #komputery
  • 22
  • Odpowiedz
@mawojciech: a spotkałeś się z 3-ma wersjami Spacenavigator od 3dconnexion? Widze, że są identyczne ale czymś się chyba różnią. Jest wersja EDU, jest for Notebooks i normalna. Wszystkie są wireless....nie mam pojęcia. Mówie o tej samej głowicy do dostania za około 500 zł. Taki jest numer 3DX-700028. Niektóre mają też 3DX-700028-EDU, a niektóre nazywane są for Notebooks. Może miałeś z tym styczność.
  • Odpowiedz
@Nichterreichbar: z 3dx nie jestem na bieżąco, ale kilka lat temu "for notebooks" była lżejsza mniej więcej o polowę i miała pokrowiec, a edu oznaczało promocję dla studentów (i chyba jakieś ograniczenia licencyjne)
  • Odpowiedz