Wpis z mikrobloga

@matib1012: Raczej 590 zł vs 750 zł. Czy jest sens ? Jeśli się wyraźnie zaznaczy jakie są ceny procesorów to tak. Bo wtedy widź widzi czy mu się opłaca dopłacać do droższego CPU czy nie. Choć i tak zawsze wyjściowe powinny być testy w takiej samej półce cenowej. W tym materiale zabrakło mi właśnie wyraźnego zaznaczenia różnicy cenowej.
@matib1012: Dodatkowo tak po prawdzie i po Bogu, to jak się chce porównywać wydajność/cena CPU to powinno się sumować koszt płyty głównej i CPU. - bo czasami koszty płyt głównych potrafią być w jednej platformie wyższe.
@Tak_masz_racje: Troche jednak bez sensu - Jak ktoś zamierza podkręcać to może wziąc r3 1200 za 489 zł i ustawić taktowanie 1300x. Jak nie to weźmie najtańszą płytę na A320 która nie jest droższa od odpowiedników Intela. A i5 powinno się porównywać z r5 1400
@ediz4: A jak są testy między GTX 1060 a 1070 to też źle? Przecież nie zawsze podzespoły w testach muszą być w tej samej cenie.
Poza tym 1300x był już porównany z i3 7100, a z i5 7400 to tylko dodatkowy test, więc nie wiem nadal o co chodzi.
@Tak_masz_racje: Wtedy się testuje jedną kartę i porównuje wyniki do innych. Tu jest premiera więc powinno się zestawiać z konkurentami - r3 nie są konkurentami i5.

Poza tym 1300x był już porównany z i3 7100...

No jeśli tak było to ok, widziałem tylko ten test.