Wpis z mikrobloga

Mireczki z #medycyna co sadzicie o paleniu trawy przy zaostrzeniu w Colitis Ulcerosa?

Osobiscie eksperymentuje i nie wiem czy mam zawdzieczac MJ poprawe stanu, czy tez w 100% diecie bezresztkowej.

BTW. Jest tu ktos jeszcze z ta choroba, czy tylko ja biedny taki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
Biorąc pod uwagę fakt, że receptory dla kannabinoidów znajdują się w przewodzie pokarmowym i działają tam przeciwskurczowo (redukcja biegunek i bólu w ostrej fazie) oraz hamują wytwarzanie cytokin prozapalnych z limfocytów Th (zmniejszenie odczynu zapalnego), pośrednio Twoja terapia może mieć pozytywny wpływ. ALE... Sam fakt palenia jest niekorzystny - najlepiej byłoby przyjmować olejki o wysokiej czystości. Pozostaje też kwestia, czy kannabinoidy nie dają niekorzystnych interakcji z lekami, które pewnie przyjmujesz.
@Hipoalkoholemia: @Vitru: @farmaceut:

Pozostaje też kwestia, czy kannabinoidy nie dają niekorzystnych interakcji z lekami, które pewnie przyjmujesz.


Nie zauwazylem.

Sam fakt palenia jest niekorzystny - najlepiej byłoby przyjmować olejki o wysokiej czystości.


Jesli masz na mysli substancje smoliste to zgadzam sie.

Poza tym to o czym pisze koleżanka wyżej, korzystny jeśli już jest Cannabidiol, a nie całe skręty :P


Zas co sie tyczy substancji psychoaktywnych to jest to raczej