Wpis z mikrobloga

@Inconsistent:
Są języki specjalizujące się w wydajności, są języki specjalizujące się w szybkości tworzenia kodu. Dlatego często startupy powstają w tych drugich, a potem jak będą w tym 1% startupów które robią biznes to są przepisywane na ten pierwszy, Jest to normalna ścieżka, nawet wykop przez to przeszedł.
  • Odpowiedz
@Inconsistent:
Nie mówiąc już o tym, że pisali to pewnie w jakiejś starej wersji Pythona, a teraz przepisywali na najnowszą możliwą wersję Scali.
Plus to, że jako duża firma to mogli pozwolić sobie zapewne na nieco lepszych klepaczy też nie jest bez znaczenia
  • Odpowiedz
@Inconsistent: Przeczytałem ten art i podejrzewam, że najwięcej zyskali na tym, że zmienili architekturę. Jasne, sam język jest pewnie wydajniejszy, ale teraz zamiast zbierać dane z 7 różnych źródeł, mają wszystko pokeszowane na S3. Jakby taki sam refaktoring zrobili w pythonie, to pewnie dużo wolniejsze by to nie było...
  • Odpowiedz
@Inconsistent: czy ja wiem czy kompromitacja. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na jeden punkt: "Redesigned architecture" ;) Dodatkowo uptime na poziomie 100%? Niezła ściema albo odpowiedniego dokładnego monitoringu. Takie systemy nie istnieją i jak ktoś mówi mi, że ma uptime 100% w systemie rozproszonym to wiem od razu że kłamie :P
  • Odpowiedz
@Inconsistent: Python jest wolny tylko w przypadku osob nie znajacych pythona. Zoptymalizowane programy pythonowe pracuja szybko i wydajnie. 2-3x wolniej niz C., zachowujac wszystkie zalety wysokopoziomowego jezyka.
  • Odpowiedz