Wpis z mikrobloga

#fotografia
Witam Mirki mam sprawę,poszukuje aparatu dla żony na prezent,mamy jakaś stara cyfrówkę ale to padaka.
Budżet miał byc 1000zl ale po poczytania recenzji jestem w stanie go zwiększyć do 1.6k zł i wstępnie padło na Sony rx100 lub Sony hx90 ,żona zdjęcia będzie robiła tylko dziecku i raczej w trybie auto ,zdjęcia będziemy chcieli drukować,w ogóle nie interesuje nas nagrywanie filmów aparatem jeśli ma to jakieś znaczenie. Miło by było gdyby aparat robił ładne zdjęcia bez używania lampy żeby bobasa nie razić fleszem.
Pozdrawiam serdecznie.
  • 14
@UjekF: jeśli tylko żona w auto, to kup kompakt lub bezlusterkowiec, ale koniecznie ze stopką iso (żeby dokupić dobrą lampę, którą można obrócić i wycelować w sufit/ścianę).
Dla dziecka potrzebna szybka migawka, a zdjęcia robione są przeważnie w pomieszczeniach. przy przysłonie 3,5-5 bez dobrej lampy to albo będzie ziarno albo nieostre, albo wbudowany palnik zrobi z tego zdjęcie jak komórką.
@gwynebleid: @skinnydog:
Wiem Panowie ze przynudzam powiedzcie mi tylko czy wybor Lumixa gx7 bedzie dobry ? Na kolejny miesiąc dokupiłbym zonie ruchomą lampę błyskową(swoja droga świetny pomysł żeby błyskać w sufit) zeby nie razic bobasa w oczy,a na nastepny jakis obiektyw do portretów,duzo mnie to wyjdzie ponad zakladane na poczatku 1k zł i pozniejsze 1,5k ale chyba bedzie spokój na wiele lat.
Czy taki zestaw bedzie miec sens ?
@UjekF: to tak zanim wybierzesz firmę zobacz jeszcze ile kosztują szkła (jeśli rozważasz portretówkę w auto). Ja do nexa musiałem dać 1500 za 35mm f 1.8 bo nie było nic używanego. Ale też jestem mega zadowolony z niego. Więcej na pewno jest nikonów, ale też niekoniecznie w rozmiarach bezlusterkowców.
Przy dziecku przydaje się też odginany ekran, by zdjęcia robić z poziomu dziecka. Wizjer jest przydatny głównie w słoneczne dni (wtedy bez
@UjekF: A co jest nie tak ze starą cyfrówka? Ja kolejny raz powtórzę swoja opinię jako posiadacz dwóch lustrzanek i jednego bezlustra. Jeśli ktoś chce robić zdjęcia doraźnie to naprawdę wystarczy telefon. Sam mam htc one z 20 meg matyca i to kosmicznie wali ale jak ktoś chce jako hobby fotografię to tak, polecam lustrzankę.