Wpis z mikrobloga

@wuju84: Zazwyczaj w płytkach ściennych nie ma problemu z cięciem,kto cię namówił na gres na ścianę?Dobrej jakości tarcza przeznaczona do cięcia na mokro plus polewanie wodą powinno umożliwić wycięcie tego otworu,najlepiej jakby nie był w środku płytki tylko na dwóch przynajmniej.Możesz też spróbować skorzystać z usług kamieniarza jeśli gdzieś w okolicy ktoś się tym zajmuje tyle że nie wiadomo czy będzie chciał się podjąć czegoś takiego.
@darek-jg: heh no wybór to już długa historia, w każdym razie testowałem już tarcze diamentowe z polewaniem ale bez powodzenia, zawiozłem też 2 sztuki do właśnie kamieniarza który dysponował cudem do cięcia strumieniem wody, ale też pękło. Także poszły mi już 4 płytki 60x60 i kończą się pomysły. Przesunąć przycisku już też nie mogę a otwór wychodzi 8cm i 12 cm od krawędzi płytki.
@darek-jg: zastanawiam się właśnie nad wycięciem z całej płytki tego elementu powiększonego o te 8 i 12 cm i wycięciu z tych zniszczonych płytek kwadratów 4x4 i ułożeniem ich wokół przycisku
Ma ktoś pomysł czym wycinać w płytce gresowej


@wuju84: ja ciąłem "ponoć niedocinalne" płytki z gresu (brązowy spód, bardzo kruchy) właśnie na maszynce z wodą (pic rel, einhell), fabryczną tarczą diamentową, i szło wolno ale szło bez większych problemów. Nawet cięcia na 45' na narożniki szły ok. Największe odpryski jakie się trafiały to maks 0.5mm uszkodzenia politury zewnętrznej, gdy ciąłem "na odwrót" z zabezpieczeniem frontu płytki taśmą klejącą - to na
hrumque - > Ma ktoś pomysł czym wycinać w płytce gresowej

@wuju84: ja ciąłem "pono...

źródło: comment_HbPq1tp7Lk2raw8fcoyPezC8DvrXK1Wi.jpg

Pobierz
via Android
  • 0
@hrumque no takim czymś gość próbował i tez kiszka
@Analityk nie widziałem samej maszyny ale gość miał dobre opinie wiec próbowałem u niego. Wyciął okrągłe otwory bez problemu a ten prostokąt to już nie