Wpis z mikrobloga

Ciekawy komentarz z łonetu do przemyślenia - Obstawiam, że Ci co manifestują nie przeczytali chodź fragmentu tej ustawy. Ja przejrzałem tę ustawę i nie można jej nazwać zamachem na sąd, a raczej modernizacją. Przecież wg tej ustawy tak naprawdę rola Ministra Sprawiedliwości będzie minimalna, natomiast duża prezesa KRS, Prezydenta RP oraz częściowo Sejmu. Więc ja nie rozumiem o co cała ta afera. Radzę zapoznać się Szanownym dziennikarzom, opozycji i KOD-owi i protestującym ślepo kto wybiera sędziów SN np. w Holandii czy w Niemczech. Ta ustawa zapewni, że skończy się kolesiostwo i mafia w sądach, zatrudnianie swoich. Sędzia powinien ponosić odpowiedzialność za niesłuszne wyroki, tak jak lekarz gdy popełni błąd w sztuce lekarskiej, za co płaci własnym majątkiem, ma zniszczoną karierę zawodową. Sędzia to nie Bóg, więc za swe powinien płacić z własnych kieszeni, a nie tak jak obecnie, że odszkodowania płaci państwo.

#neuropa #4konserwy #polityka #polska #sejm #sadownictwo #tklive
  • 23
@Lipcow3: zmienia sie ustroj sadow

W razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic okręgów sądowych wolno sędziego przenosić do innego sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego uposażenia
@garfyld W razie zmiany ustroju sądów - a nie sądu najwyższego. Ustrój sądów nie został zmieniony. W konstytucji użyta jest liczba mnoga. Ustawa dotyczy sądu najwyższego, w liczbie pojedynczej.
@Thorkill Mam odrobinę większe pojęcie od ciebie. Jak zmienił się ustrój sądów? Odpowiedz na to jedno ważne pytanie. Potem przyjmij do wiadomości, że ważniejsza jest zasada nieusuwalności sędziego. Poczytaj sobie trochę komentarzy do konstytucji a potem komentarzy i opinie do przedmiotowego projektu ustawy.