Wpis z mikrobloga

@stg44: no nie jest to jovy re8500 do którego się przyzwyczaiłem ale juz nie pracuje jako serwisant sprzętu :P w domu mam tylko to i w 1100% wystarcza :)
@Cripex: browara nie ma bo na 18 musze moją zawieźć na miasto :P
@koorekk: GTX 560 bodajże - miało artefakty :P to już jego 3 wygrzanie :P wcześniej pochodził rok :P
  • Odpowiedz
Troche fluxu za dużo dałem :D bedzie zaraz mycia sporo :P wygrzanie skończone , ciekawe ile oszukiwał pirometr :P
muszę sobie termopare skołowac
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Block3r musisz mieć na względzie jaka temperatura będzie panować tam na dole przy kulkach. Dobry pirometr lub termopara Użyć fluxa to podstawa. Cała operacja trwa około godziny. Powoli rozgrzewać . Ja hotem zaczynałem od 100'c po 5 min dając na wyższe temperatury. Przy 250c na hocie na układzie było ok 130'c . Zwiększenie na niecała minutę do 350 i układ wskoczył w okolice 190. Fluxa dokładałem jak odparował. Karta wczoraj chodziła
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Block3r no i dużo zależy od układu. Ten skubaniec jest ogromny czapka odprowadza mnóstwo ciepła więc inna temperatura niż na mniejszych ukladach
  • Odpowiedz
@Drill: nie dawałem na nic fluxa, bo nawet chyba nie za bardzo jest gdzie - chyba nie na rdzeń? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tyle, że nie jestem pewien czy to rdzeń czy pamięci. Na całym ekranie są małe zielone kreski, wywala sterownik.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Block3r flux to podstawa. Lejesz na niego wokół układu a od temperatury robi się płynny i wachlując naokoło hotairem rozprowadzasz pod kulki. Jak są artefakty to właśnie to :p
  • Odpowiedz