Wpis z mikrobloga

Wybieram kompresor i pistolet do malowania natryskowego w domu. Czy jeśli mam podane na jakimś pistolecie że zużywa x powietrza na minute to jeśli kompresor ma większą wydajność efektywną to znaczy, że będę mógł malować ciągle, bez czekania na napełnienie butli? Np. kompresor ten ma wydajność efektywną 130 l czyli mógłbym go używać z tym zużywającym 28-120 l pistoletem ? Czy może lepiej kupić większy kompresor np. ten, który jest większy ale ma niby trochę mniejszą efektywną wydajność, czego trochę nie rozumiem bo przy tej samej mocy i większym zbiorniku chyba powinna być ona większa.
#kompresor #warsztat #remontujzwykopem #narzedzia
  • 4
@zeglarz29: mam 2 tłokowy kompresor 50L i podczas malowania ogrodzenia praktycznie non stop pracował na pistolecie HVLP/3bar, nie wiem jaki ten pistolet ma przepływ bo już wywaliłem papiery. Tak więc słabo widzę ten mały kompresorek a nawet ten większy jeśli zależy Ci na ciągłej pracy.
@zeglarz29

W zyciu tym niczego nie pomalujesz kompresorem o zbiorniku 6l,chyba ze aerografem.
Do malowania najwygodniej 50l,i wydajnosc zalezna od pistoletu jakim chcesz malowac.
Pistolet do tynkow z dysza 4mm wymaga zapotrzebowania powietrza okolo 300l/min
@zeglarz29

Kompresory gdzie silnik jest polaczony ze sprezarka powinien pracowac z czestotliwoscia 30% (3 minuty pracy,7minut przerwy)
Kompresory wolnoobrotowe gdzie silnik i sprezarka sa osobno,pracuja z wydajnoscia okolo 50%

Sprezarki maja zabezpieczenia termiczne,ktore w wypadku ich mocnego nagrzania wylaczaja urzadzenie.