Wpis z mikrobloga

#polityka #4konserwy #neuropa #bekazlewactwa

Zebrało się ostatnio wielu ludzi piszących z pogardą o wschodniej Polsce, o zaborze rosyjskim głosującym na PiS, o ludziach o specyficznym charakterze itd. Że wschód trzeba odłączyć i zrobić księstwo pisowskie. Więc przypominam wyniki ostatnich wyborów. Kłamcy i zamordyści. Pogarda w stosunku do wschodu jaką prezentujecie jest obrzydliwa. Do kłamstw z waszej strony już się przyzwyczaiłem. Najśmieszniejsze też jest to, że większość wielkich zachodnich panów jest przesiedleńcami z większego wschodu niż ten obecny. Zapomniał wół jak cielęciem był.
Pobierz J.....z - #polityka #4konserwy #neuropa #bekazlewactwa

Zebrało się ostatnio wielu ...
źródło: comment_SejXdZRd9dHfsvnQFiyE897RPq7tq8gk.jpg
  • 28
@Justycjariusz: @Hoob: Zostali przesiedleni z jeszcze większego wschodu, ale zmienili mentalność, przodkowie tych ludzi nie wypróżniali się na ulicach, tylko zobaczyli ubikacje, zobaczyli rozwiniętą kanlizację, infrastrukturę i normalne domy, a nie te "szklane", więc jest też inna mentalność.

Ja na ten przykład uważam, że powinno być więcej autonomii i dlaczego niby na podkarpaciach czy innych bieda-województwach miałby wiecznie nie rządzić PiS i mieć 70% większośc i sobie tym zarządzać jak
nie wypróżniali się na ulicach, tylko zobaczyli ubikacje, zobaczyli rozwiniętą kanlizację, infrastrukturę i normalne domy


@Andris00: Bo ludzie w Wilnie, Lwowie, Brześciu, Grodnie, Stanisławowie czy Tarnopolu srali na ulicach. Czy nawet polscy osadnicy na Wołyniu, będący z reguły wojskowymi. No brawo.
@Justycjariusz:

Najśmieszniejsze też jest to, że większość wielkich zachodnich panów jest przesiedleńcami z większego wschodu niż ten obecny.


Jak zgadzam się z całym wpisem to ta część jest zupełnym mitem, Kresowiacy są większością ale w poszczególnych wsiach, większość osadników na Ziemiach Odzyskanych pochodziła głównie z Polski Zachodniej i Centralnej. Sam Wrocław często nazywany drugim Lwowem już w spisie z 14 lutego 1946 pokazuje, że Kresowiacy z osadnictwa zorganizowanego liczyli tylko 47%
Zostali przesiedleni z jeszcze większego wschodu, ale zmienili mentalność, przodkowie tych ludzi nie wypróżniali się na ulicach, tylko zobaczyli ubikacje, zobaczyli rozwiniętą kanlizację, infrastrukturę i normalne domy, a nie te "szklane", więc jest też inna mentalność.


@Andris00: Błąd. Zostali przesiedleni do PGRów i dzięki temu mają niewolnicza mentalność. Na wschodzie i południu chłopi utrzymali się na swojej ziemi ( mimo że mocno uszczuplonej przez okupantów, zarówno brunatnych jak i czerwonych) i
@walski-janko: Niewolniczą mentalność xD
Sprawdź sobie % populacji deklarującej chęć umierania za państwo, potem sprawdź sobie poparcie dla ustroju demokratycznego i autorytarnego, wg regionów, a potem mów który region ma mentalność niewolniczą.
@walski-janko: PGR-y były w całej Polsce tak i pod Szczecinem jak i pod Krakowem gdyby teoria ta była prawdziwa to większość narodu u nas miałaby niewolniczą mentalność przez lata de facto niewolnictwa w postaci pańszczyzny, do tego dziś są popularne zresztą spółdzielnie rolnicze w które powinny przekształcić się PGR-y po transformacji.

Problem z różnicami światopoglądowymi po pierwsze w dużej mierze jest fikcją co pokazują wyniki PiS-u w wyborach pokazane na mapce
@Justycjariusz: Widzisz, ja nigdy nie zapomniałem, bo nigdy nie byłem cielęciem ze wschodu.
Moja babcia stamtąd pochodzi, ale ani mój ojciec, ani matka, ani tym bardziej ja o wschodzie nie mamy pojęcia.

Ten podział to mapa polskiej biedy.
@Justycjariusz: A co mają zabory do biedy?
To była mapka w odpowiedzi na twoją bzdurę:

Czyli tylko Pomorze trzyma poziom?

Nie tylko pomorze, bo też Wielkopolska i Dolny Śląsk.

--
Kłamstwo lub świadoma manipulacja to to co napisałeś:

większość wielkich zachodnich panów jest przesiedleńcami

To oczywista bzdura.
1. Przesiedleńców było ok. 3,5 mln, czyli niewiele więcej niż obecne województwo dolnośląskie, a ten zły zachód, który ponoć opluwa wschód to łącznie około
@FlasH: Słuchaj kolego, zapuściłeś mapkę z wynikami powiatowymi. Wyniki wojewódzkie i w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku wygrał PiS. Która mapka jest bardziej miarodajna każdy sam sobie może odpowiedzieć. A na co konkretnie odpowiadasz to pisz od razu, a nie teraz pokrętnie się tłumaczysz, bo myśl przewodnia tego topiku to oskarżanie, że na PiS zagłosował tylko zabór rosyjski.

Przesiedleńców było ok. 3,5 mln, czyli niewiele więcej niż obecne województwo dolnośląskie, a